Дефляція в Україні у червня склала 0,5% (тобто ціни впали на 0,5%), а від початку року ціни зросли на 3,6%, йдеться у даних Державної служби статистики України.

Читайте також: Що буде з цінами на бензин у серпні

Проти червня 2018 року (у річному вимірі) ціни в Україні зросли на 9%.

Що подешевшало?

У червні найбільше подешевшали яйця – на 26,7%. У квітні-травні овочі стрімкого подорожчали, а у червні подешевшали на 14,3%. Знизилися ціни також на сало, молоко, свинину, сметану, рис, кисломолочну продукцію.

Ціни на одяг за місяць впали на 3%, а на комунальні послуги – на 1,4%. Разом із тим на 0,2% подешевшали паливо і оливи.

Що подорожчало?

Фрукти подорожчали на 9,3% за місяць, а цукор – на 6,7%. На 1,4-0,5% подорожчали хліб, м'ясо птиці, продукти переробки зернових, риба та продукти з риби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби також підвищилися на 1,2%, зокрема на тютюнові вироби – на 1,8%, алкогольні напої – на 0,7%. Окрім того, відбулося підвищення тарифів на водопостачання на 1,2%, каналізацію – на 0,9%, утримання будинків і прибудинкових територій – на 0,8%. Підвищення цін на транспорт загалом на 0,3% в основному зумовлено подорожчанням проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 7,6%.

У травні ціни в Україні зросли на 0,7%, а у квітні – на 1%. Загалом за підсумками 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму – 9,8%.

Що таке інфляція? Інфляція – надмірне, проти потреб товарообігу, збільшення кількості паперових грошей з наступним їх швидким знеціненням. Проявляється зростанням загального рівня цін та зниженням купівельної спроможності грошей.

Цікаво: Сигарети серйозно подорожчають в Україні: чому і на скільки