За 2020 рік товарообіг між Китаєм та ЄС сягнув 709 мільярдів доларів. Водночас такий показник для США та ЄС сягає 671 мільярд доларів.

Читайте також Китай завдяки Росії поширював фейки про те, що COVID-19 – біологічна зброя США: розслідування

Хоча економіка Китаю зазнала краху у першому кварталі через пандемію коронавірусу, її відновлення наприкінці року стимулювало попит на товари з ЄС.

Китай був єдиною великою світовою економікою, де у 2020 році спостерігалося зростання, що стимулювало попит на європейські авто та предмети розкоші.

Водночас варто зауважити, що експорт з Китаю в Європу виграв завдяки високому попиту на медичне обладнання та електроніку.

Торгівля ЄС з іншими країнами

США та Великобританія залишаються найбільшими експортними ринками ЄС, торгівля з обома країнами значно впала, як показала статистика.

"У торгівлі зі Сполученими штатами Америки зафіксовано значне падіння як імпорту (13,2%), так і експорту (8,2%)", – підкреслили у Євростаті.

Прогнози на 2021 рік

  • Аналітики роблять позитивні прогнози для світової торгівлі у 2021 році. Вони вважають, що ситуація покращиться після складного 2020.
  • За даними IHS Markit, реальна вартість світової торгівлі зросте на 7,6% після передбачуваного скорочення на 13,5% у 2020 році.