Ціна електроенергії зросте

Експерт з житлово-комунальних послуг Олег Попенко, у коментарі 24 каналу, розповів, що вже є проєкт, котрий передбачає зростання цін на електроенергію для бізнесу. Його НКРЕКП повинен розглянути з 1 вересня. Тож цієї осені тариф на електроенергію для бізнесу зросте, а от побутовим споживачам не варто боятись підвищення ціни найближчим часом.

Читайте також Футбольним фанам приготуватися: як впливати на рішення улюблених клубів

Олег Попенко

Експерт з ЖКП, голова правління Спілки споживачів комунальних послуг

На сьогодні є вже проєкт про збільшення прайс-кепів на електроенергію. Так прайс-кеп було 2 – 4 тисячі гривень за мегават-годину, тобто мінімальна та максимальна вартість. А зараз прайс-кепи зростуть до 5 тисяч гривень.

Експерт пояснює, що зараз вартість електроенергії для бізнесу, для бюджету складає 3,2 – 3,50, можливо,3,60, а у зв’язку зі зростанням прайс-кепів, вона електроенергії зросте до 4 – 4,50 гривні мегават-годину.

Тобто на гривню зросте вартість електроенергії в порівнянні з сьогоднішньою,
– розповів Попенко.

Який зараз діє тариф для побутових споживачів

До 31 жовтня цього року було продовжено дію тарифів 1,44 гривні та 1,68 гривні за кіловат-годину, згідно з постановою КМУ. Відповідно тариф все ще залежить від обсягу спожитих кіловатів:

  • до 250 кіловат-годин на місяць (включно) – 1,44 гривні за кіловат-годин (з урахуванням податку на додану вартість);
  • понад 250 кіловат-годин на місяць ціна становить 1,68 гривні за кіловат-годин (з урахуванням податку на додану вартість) за весь обсяг споживання.

Тарифи для бізнесу

Тарифи на електроенергію для непобутових споживачів (промислових підприємств) відрізняються від тарифів на електроенергію для населення. Зауважимо, що тарифи для не побутових споживачів залежать не лише від постачальника, але і від класу напруги. Їх є всього два – перший та другий.

Зауважте, що бізнес також платить за передачу електроенергії, однак тут тариф для побутових та не побутових споживачів однаковий.