Рішення щодо ціни на електроенергію Кабінет Міністрів схвалив на своєму засіданні 28 грудня, повідомляє 24 канал.

Цікаво Збільшення тарифів на електроенергію: Вітренко пояснив свою позицію

Відповідно щонайменше протягом найближчих трьох місяців – з січня по березень включно – ціни на електроенергію залишатимуться без змін.

До слова, цю постанову уряд схвалив з доопрацюванням. Також надалі мають розробити механізми формування майбутніх цін ринком.

Якою буде ціна на електроенергію у 2021 році:

  • 1 гривня 68 копійок за кіловат на годину.

При цьому слід зазначити, що для дрібних споживачів існував пільговий тариф у 2020 році. За перші 100 кіловатів на годину електроенергія коштувала всього по 90 копійок.

Своїм рішення Кабінет Міністрів не лише відтермінував етап формування ринку, а й скасував пільговий тариф на електроенергію.

Що передбачає формування ринку електроенергії?


Український уряд (нинішній і попередні) вже давно працює над створенням ринку електроенергії, де тарифи формуватимуться не в ручному режимі, як зараз, а самим ринком.

Аналогом є, наприклад, нещодавно створений ринок газу. На ньому нині працюють близько 50 постачальників, які самі встановлюють умови й тарифи. Тож споживач зможе обрати зручного для себе постачальника.

З тарифом на електроенергію в нас дещо важка ситуація, адже він відчутно занижений. Через це держава змушена його дотувати на десятки мільярдів гривень.