Текст законопроєкту про обіг землі в Україні Кабінет міністрів погодив на своєму засіданні 25 вересня, повідомляє нардеп Олексій Гончаренко, який був присутній на закритому засіданні.

Читайте також: Ринок землі: фермерам – кредити, олігархам – обмеження

Серед основних положень законпроекту є таке:

  • обмеження на володіння землею – не більше 15% сільськогосподарських земель в одній області / Автономній республіці Крим;
  • не більше 0,5% сільськогосподарських земель загалом у країні;
  • землю можуть придбати лише громадяни України та юридичні особи, утворені за законодавством України, а також територіальні громади та держава Україна.

Для іноземців передбачаються окремі випадки придбання землі – наприклад, за порядкому спадкування (щоправда, протягом року вони мають здійснити її відчудженя). Вони також отримають змогу придбати землю, якщо зареєструють в Україні компанію.

Цікаво: Милованов озвучив умови запуску прозорого ринку землі в Україні

Крім цього, для орендарів землі залишається право першочергового придбання ділянок за умови сплати ціни, за якою вона продається. Для викупу їм можуть надавати розстрочку платежу на термін до 5 років.

Також законопроєкт передбачає заборону на придбання землі особам та компаніям, які потрапили у санкційний список України.

Закон має вступити у силу не раніше 1 жовтня 2020 року.