Про це розповів міністр соціальної політики Андрій Рева в інтерв'ю "Цензор.Нет".

"Вихід один – проведення пенсійної реформи. В Україні мізерні пенсії. Але власних коштів Пенсійного фонду вистачає на виплату половини. Щоб підвищити пенсії, потрібно взяти додаткові дотації з державного бюджету. Отже, забрати із інших програм – фінансування освіти, медицини, армії, що є шляхом "в нікуди". Або шукати можливості збільшення доходів Пенсійного фонду", – пояснив міністр.

Рева зазначив, що раніше МВФ вимагав збільшити пенсійний вік в Україні, та зараз це питання не стоїть.

Однак МВФ – це не благодійна організація. Якщо ви відмовляєтеся підвищувати пенсійний вік, то повинні запропонувати альтернативу,
– каже глава Мінсоцполітики.

Читайте також: Як українців хочуть задобрити збільшенням пенсій

Тож доведеться підвищувати страховий стаж – зараз мінімальний складає 15 років. Та його поступово треба буде вивести на рівень – 35 років. Це передбачено законодавством.

Андрій Рева додав, що з 1 жовтня Кабмін хоче зняти обмеження для працевлаштованих пенсіонерів. Зазначимо , зараз їм виплачують 85% пенсії.

До слова, директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен заявив, що підвищення пенсійного віку є критично важливим для продовження співпраці України і Міжнародного валютного фонду.