Про це заявив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Цікаво Продажі комерційних авто в Україні значно впали: які бренди залишаються найпопулярнішими

Нове законодавство

14 грудня в Україні набувають чинності дві постанови Кабміну — № 1019 і 1299, якими вносяться зміни для процедур реєстрації та перереєстрації авто. Згідно з ними, посвідчення водія буде видаватись в електронному вигляді через застосунок "Дія". У разі бажання власника, посвідчення на паперовому бланку може не видаватись.

Також відтепер зміниться процедура проходження експертного дослідження. За словами Рудика, з середи перед тим, як звернутися до територіального сервісного центру МВС, людині потрібно буде пройти та отримати дослідження транспортного засобу у фахівців експертної служби МВС. Висновок експертної служби буде чинним 10 днів.

З середи з'явиться перелік послуг, які можливо буде отримати, і де взагалі експертне дослідження не буде сенсу робити. Це, наприклад, послуги при втраті номерного знаку або втраті свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, або щодо перереєстрації транспортного засобу, яке було отримано у спадщину,
– уточнив він.

У яких випадках висновок експертної служби не потрібен

До цих послуг відносяться реєстрація нового транспортного засобу, перереєстрація транспортного засобу при заміні анкетних даних власника або фізичної чи юридичної особи, зняття з обліку транспортного засобу у зв'язку з його вибракуванням, перереєстрація транспортного засобу у зв'язку з встановленням газобалонного обладнання тощо.

Не потрібно звертатися до експертної комісії й у разі купівлі нового автомобіля. Також надалі буде додана опція щодо реєстрації транспортних засобів у зв'язку з переходом права власності за договором фінансового лізингу.

Або ви так само можете звернутися і в автосалони – для реєстрації нового транспортного засобу, який вони вам продали. Ця опція вже працює у Києві та Кіровоградській області. Загалом з нами вже уклали договори на співпрацю близько 20 автосалонів, які продають нові авто і вже їх реєструють,
– поінформував він.

Як замовити послугу онлайн

Для замовлення послуги з реєстрації або перереєстрації транспортних засобів власник (крім юридичних осіб) подає через електронний кабінет водія або "Дію" заяву в електронній формі.

Під час опрацювання заяви в електронній формі уповноважені особи сервісного центру МВС перевіряють відомості про особу – власника та транспортний засіб за відповідними реєстрами та базами даних.

Перереєстрація транспортних засобів через електронний кабінет водія або Дію не проводиться у разі, якщо:

  • у відомостях заяви або в Єдиному державному демографічному реєстрі відсутня інформація щодо задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) особи (крім внутрішньо переміщених осіб);
  • власник та/або транспортний засіб перебувають у розшуку;
  • відсутня інформація, що підтверджує сплату податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством;
  • під час перевірки відповідних відомостей, внесених в електронній формі, виявлено неправдиву інформацію або розбіжності. У такому разі кошти, сплачені за надання послуги, не повертаються.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Tesla провела презентацію електричних вантажівок Semi й уже доставила перші клієнтам.