Так, канікули для школярів триватимуть з 18 до 24 жовтня, а не до 31, як це мало б бути за планом. Таке рішення прийняли у всіх школах Запоріжжя.

До теми Де школи перенесли канікули, а в яких областях учні будуть відпочивати за графіком: перелік

Окрім того, в Запоріжжі з 23 вересня очно могли працювати тільки ті навчальні заклади, де від COVID-19 вакцинувалися 80% і більше педагогів. За даними видання Zabor.net, лише 2 запорізьких виші і один коледж навчалися очно:

  • Запорізький державний медичний університет, де вакцинувалися 92% педагогів;
  • Запорізький гуманітарний професійний коледж НУ "Запорізька політехніка", де вакцинувалися 90% педагогів;
  • приватний виш "Запорізький інститут економіки та інформаційний технологій", де вакцинувалися 89% педагогів.

Але деякі вузи, такі як ЗНУ (Запорізький національний університет) та КПУ (Класичний приватний університет) також продовжували проводити пари в аудиторіях. І лише після рішення про перехід області в червону зону, в цих університетах почали переходити в онлайн.

Шановні студенти, викладачі та співробітники вузу! Згідно з розпорядженням ректора ЗНУ Миколи Фролова, в зв'язку з поширенням захворюваності COVID-19 і переходом Запоріжжя до червоної зони епідеміологічної небезпеки, з 18 жовтня навчання в ЗНУ відбуватиметься дистанційно,
– повідомили на сайті ЗНУ.

На сайті ЗДМУ (Запорізького державного медичного університету) зробили подібну заяву: "У зв'язку з переведенням Запоріжжя в червону карантинну зону, навчання з понеділка, 18 жовтня 2021, розпочнеться онлайн до особливих розпоряджень. Навчальний процес буде відбуватися за розкладом".

Представники Класичного приватного університету також підтвердили, що переходять на дистанційне навчання.

А ось в університеті "Запорізька політехніка" студентів і педагогів перевели в онлайн-режим ще 23 вересня.

Які обмеження діють у Запоріжжі

З 18 жовтня у Запоріжжі діятимуть додаткові обмежувальні заходи:

  • обмежено роботу закладів громадського харчування, крім надання послуг на виніс або з доставкою;
  • обмежено роботу ТРЦ, непродовольчих ринків, розважальних закладів й магазинів, за винятком продуктових. Водночас працюватимуть АЗС, аптеки, банківські установи, лікарні.
  • обмежена робота перукарень та інших закладів з надання послуг, тамдозволено приймати відвідувачів лише за попереднім записом.

До слова, в Херсонській області з 15 жовтня встановили червоний рівень епідемічної небезпеки. Там різко збільшилася кількість хворих на COVID-19. Як працюють школи та садочки на Херсонщині – читайте у статті.