Багато українських родин, чиї діти навчаються у школі, під час повномасштабної війни зіштовхнулися зі значними труднощами в освітньому процесі, зазначає 24 Канал. Адже сучасна реальність диктує свої правила і часто стає на заваді ефективному отриманню знань.

Читайте також Як зрозуміти, що навчання за шкільною програмою неефективне і виправити це: поради для батьків

Поруч зі школою живуть далеко не всі. До того ж багато навчальних закладів в Україні закрили з міркувань безпеки, адже там немає укриттів, у яких діти могли б перебувати під час повітряних тривог.

Проблеми, з якими стикаються українські діти

Багатьох українських учнів перевели на онлайн-навчання, однак воно так і не змогло повноцінно замінити очну школу. Чимало вчителів, на жаль, не перелаштувалися на новий формат роботи. Відсутність особистісного підходу та якісної комунікації з дітьми призводить до того, що учні залишаються сам на сам з новим і незрозумілим матеріалом. Через це у багатьох школярів виникли суттєві прогалини у засвоєнні шкільної програми, які можуть вкрай негативно позначитися на майбутньому дитини.

Онлайн-навчання стало викликом для українських школярів / Фото Shutterstock

Вкрай нелегко навчатися й тим дітям, які були змушені емігрувати разом з родинами. Часто учні поєднують навчання у закордонній та українській школах і не можуть впоратися з подвійним навантаженням, що також не найкращим чином позначається на здобутті освіти.

А деякі школярі через низку обставин не змогли виїхати й перебувають на окупованих територіях. У такому випадку доступ до української освіти дуже ускладнений. А відірваність від звичного ритму життя та постійна невизначеність підривають навчальний процес.

Ситуація з освітою у нашій країні дуже далека від ідеальної, але вихід завжди є. Тож батькам саме час подбати про те, аби у наступному навчальному році їхні діти могли впевнено та ефективно отримувати знання. Як учневі здобути дійсно якісну шкільну освіту у сучасних умовах, розповідаємо далі.

Як здобути якісну шкільну освіту у сучасних умовах

Найоптимальнішим варіантом, який дозволяє дітям ефективно засвоювати новий матеріал, є дистанційні школи. Такі навчальні заклади пропонують високоякісну дистанційну освіту та мають низку переваг.

По-перше, йдеться про можливість навчатися за українською шкільною програмою з будь-якої точки світу. Це особливо актуально для тих, хто мусив покинути рідний дім та виїхати в іншу країну.

Ще один важливий аргумент – навчання у власному ритмі та можливість коригувати розклад. Адже школа – це не змагання, в яких потрібно перемогти. Усі діти різні, мають власні сильні сторони та улюблені предмети. Важливо зосереджуватися на тому, аби учень розумів матеріал та легко вмів його застосувати у потрібний момент, а до формування цієї навички у дистанційних школах ставляться вкрай відповідально.

Дистанційна школа дає можливість навчатися з будь-якої точки світу та у власному ритмі / Фото Shutterstock

Після закінчення такої школи учень отримує офіційний документ про здобуття освіти, який нічим не відрізняється від тих, що видають в очних навчальних закладах. Тож хвилюватися через свідоцтво про середню загальну освіту немає підстав.

Єдина перепона, яка може виникнути на шляху до якісної шкільної освіти з індивідуальним підходом – ціна. Адже переважно дистанційні школи є приватними, і оплатити їхні послуги може не кожна родина.

Унікальна можливість – стипендія на навчання у дистанційній школі "Оптіма"

Втім, це зовсім не означає, що варто відмовлятися від своєї мети! Перша та найбільша дистанційна школа України "Оптіма" разом з благодійним фондом "За майбутнє дітей" готові надати можливість школярам отримувати знання на унікальних уроках та впевнено втілювати свої мрії.

Школярі 1 – 11 класів можуть отримати стипендії на навчання в "Оптімі". Уроки відбуваються дистанційно, тож єдине, про що потрібно буде потурбуватися – це хороший інтернет.

Стипендія на навчання в "Оптімі" надає доступ до якісної шкільної освіти / Фото Pexels

Стипендіальна програма створена для допомоги дітям наступних категорій:

  • чиї батьки загинули на війні;
  • яких евакуювали із зони активних бойових дій;
  • проживають на тимчасово окупованих або звільнених територіях;
  • батьки яких є військовослужбовцями;
  • які мають посттравматичні наслідки та вади здоров'я.

Що покриває стипендія

Стипендія на навчання у дистанційній школі "Оптіма" передбачає:

  • покриття річної вартості навчання;
  • компенсацію більшої частини оплати.

Йдеться про різні навчальні пакети, тож кожна родина може знайти опцію, яка ідеально підходить саме їхній дитині. Тому не зволікайте та подавайтеся на стипендію, яка відкриє можливість для якісного і доступного навчання!