І що ближче до свята, то частіше діти запитують, чи існує Святий Миколай. А також цікавляться тим, де він живе і чи встигає принести подарунки всім дітям. Як креативно відповісти на ці запитання, читайте у матеріалі.

Читайте Буде у захваті: що корисного і цікавого подарувати дитині-школяру на День Святого Миколая

5 креативних відповідей про існування Миколая

  • Миколай, ослик і чарівна книга – історія для найменших

Святий Миколай – це Чудотворець. У нього є чарівна книга: у ній він записує всі вчинки дитини – хороші і не дуже. Якщо ти був чемним і добрим весь рік, Миколайчик покладе тобі під подушку подарунок. Якщо ж ти був неслухняним, то замість подарунка отримаєш різочку. У Миколая є помічник – ослик. Він також чарівний, бо за одну ніч встигає принести подарунки всім-всім дітям.

Цю історію варто розповідати маленьким дітям, які вперше почують про Святого Миколая. При цьому важливо, аби дитина сприймала Чудотворця як помічника, а не джерело іграшок і солодощів.

  • "Ой хто, хто Миколая любить"

У віці 4 років дитина захоче почути докази існування святого Миколая. Тож вам варто відвідати з дитиною резиденцію Святого Миколая. Не забудьте при цьому вивчити колядку "Ой, хто, хто Миколая любить" і допомогти дитині скласти власний список хороших вчинків і провин. Адже Святий Миколай обов'язково про це запитає і пригостить медяним пряником-миколайчиком. А діжка з березовими різочками, що стоїть у кутку резиденції, буде переконливим доказом справжності історії.

  • Листи і подарунки Миколаю

Якщо дитині вже 5 – 6 років і вона вміє писати, то неодмінно візьметься писати листа Святому Миколаєві. Допоможіть дитині це зробити і при цьому розкажіть історію про Святого. Миколай був християнським священником, у спадок від своїх батьків він отримав чимало грошей. І найбільше його засмучували біди і злидні інших людей. Якось він дізнався, що один бідний селянин не мав грошей для приданого своїм трьом донькам. Тож Миколай таємно поклав їм у хату три мішечки золота – по одному для кожної дівчини.

У листі, який ви пишете разом із малечею Святому, варто зробити перший у житті дитини аналіз року, що минув. Також пригадати її перемоги, досягнення і невдачі. До того ж попросити справді потрібний, змістовний подарунок для себе або когось із рідних. Віддячити Святому Миколаю дитина також може: наприклад, малеча може власноруч зробити листівку чи символічний подарунок для Миколая і залишити на підвіконні. А скринька з такими щорічними сюрпризами для Миколая буде цінним архівом вашої родини.

  • Лови Святого Миколая

У житті кожної дитини настає період, коли неодмінно хочеться спіймати Святого Миколая. Це дуже небезпечний етап для батьків, тоді їм варто бути пильними. Тобто, коли дитині виповнюється 8 – 9 років. І вона не може не спати всю ніч, щоб не проґавити Миколая. Тож не варто недооцінювати дитячу винахідливість. Тож саме час розповісти дитині наступну історію – про цілком реальних помічників Святого Миколая. Однак кажіть тільки правду.

Розповідайте, що Микола Чудотворець – це реальна історична постать, християнський священник, який народився в Патарі на території сучасної Туреччини. І сьогодні в місті Міра можна побачити рештки стародавнього храму, у якому служив Святий Миколай. Страшна епідемія в Мірі забрала життя його батьків, і він справді роздав увесь свій великий спадок бідним людям. Миколай не чекав, що його проситимуть про допомогу, а сам шукав тих, хто найбільше потребував його підтримки.

Натомість тепер Святий Миколай оберігає дітей, саме тому його ікона часто висить у пологовому будинку. І справжні дарунки Миколая – не забавки чи цукерки, а захист дітей від усього злого і поганого. А іграшки під подушкою – це приємний бонус за наполегливу роботу дитини. І звісно, ці милі сюрпризи привозить спеціальна служба доставки Святого Миколая – мама і тато.

До теми День Святого Миколая 2022: коли українці відзначають свято – 6 чи 19 грудня

  • Станьте таємним Миколаєм

Коли дитині виповнюється 10 років – це саме час для серйозної розмови з нею про Миколая. Це справді урочистий момент, коли ви повідомите дитині, що вона теж може бути трішки Святим Миколаєм.

Так, вона може зробити подарунок незнайомцю з будинку для літніх людей або корисний креативний сюрприз для дитини з інтернату. Якщо малеча любить тварин, чому б не стати таємним Миколаєм для вухастих мешканців притулку для собак. Або навіть влаштувати різдвяний бенкет для вуличних котів вашого району. Головне, щоб ви разом із дитиною відчули радість від дарування, тоді її сумніви щодо існування Святого Миколая остаточно зникнуть.