Історія свята

Вперше день вихователя в Україні почали відзначати у 2011 році. Уряд затвердив дату свята у постанові № 629. Раніше вихователів вітали в один день з вчителями – в першу неділю жовтня, але тепер у них є своє професійне свято.

До теми Початкова школа та садочки працюватимуть очно у будь-якій зоні, – МОН

Свято відзначається в першу чергу для підняття престижу професії вихователя дошкільного закладу. Основна ідея свята – привернути увагу суспільства на садочок і роботу вихователів.

Згідно з законодавством, до 5 років у батьків є право виховувати дітей самостійно, а як мінімум за рік до вступу до школи, діти повинні отримати дошкільну освіту у комунальному закладі (якщо він є у вашій місцевості).

Традиції до Дня вихователя

У День вихователя в дитячих садах проходять святкові заходи та вітають всіх співробітників – вихователі, няні, завідувачі, кухарі, охоронці, секретарі та інші працівники.

У цей день заведено вітати вихователів, відзначати їх досягнення у професійній сфері, проводити святкові заходи та влаштовувати концерти. Діти малюють святкові листівки або готують пісеньки, танці або вірші.

Читайте також Чи можна дитині з кашлем чи нежитю ходити в школу чи садочок: пояснення МОЗ

Також цього дня вихователі можуть відвідувати професійні семінари та конференції для удосконалення майстерності.

Окрім того, в цей день батьки та діти вітають працівників дитячих садочків на свій розсуд. Зокрема, можуть дарувати квіти, солодке та інші подарунки.


Листівка до Дня вихователя / Фото rivne1