При цьому українська мова, історія України та математика на НМТ будуть обов'язковими, зазначає 24 Канал. Четвертий предмет випускник зможе обирати самостійно.

До теми Безпека в інтернеті: де шукати якісний українськомовний навчальний контент для дошкільнят

Відтак учням доведеться ще старанніше вчитися та запам'ятовувати ще більше інформації. Відповідно, і готуватися доведеться ретельніше, адже випускники складатимуть мультитест в один день, зважаючи на події, які відбуваються в Україні. "Мозковий штурм" триватиме аж чотири години і лише з невеликою перервою. Тому одинадцятикласникам варто не нехтувати підготовкою і тим паче не відкладати її на останній місяць. Як ефективно підготуватися до тестування, аби скласти НМТ на максимальний бал, розповідаємо у матеріалі.

Які є варіанти підготовки до НМТ

НМТ, який є спрощеним різновидом ЗНО, – це вид іспиту, який потребує специфічних навичок. Адже до 4-годинного «мозкового штурму» варто бути добре готовими й фізично, і ментально. Учні під час складання мультитесту матимуть обмежений час для того, аби проявити свої знання та вміння. При цьому їм доведеться мати справу з різними типами завдань, у тому числі й з відкритими відповідями, які потребують зібраності та креативності. Не варто забувати і про фактор хвилювання та багато інших нюансів.

Тож навіть найуспішнішим школярам, які знають матеріал на всі 12 балів, неодмінно варто потренуватися перед складанням національного мультипредметного тесту. Адже конкуренція за місця у вишах доволі серйозна. Для вступу на окремі спеціальності вирішальним може стати навіть один бал. Як саме майбутній вступник може підготуватися до НМТ та який з методів є найефективнішим, розповідаємо далі.

  • Самостійна підготовка

Школяр може готуватися до мультитесту самостійно. У мережі є чимало завдань, зокрема з НМТ/ЗНО минулих років. Однак у цьому разі вся відповідальність лягає саме на майбутнього абітурієнта. Тож він має бути дисциплінованим та добре розуміти, що його чекає під час тесту і які теми з усіх потрібних предметів опрацювати.

Насправді самостійна підготовка стане хорошим варіантом для одиниць. Навіть дуже старанним і самостійним дітям може знадобитися допомога.

  • Підготовка з репетиторами

Для якісної підготовки до НМТ можна залучити репетиторів. Професіонали допоможуть сконцентрувати увагу на потрібних темах та підкажуть слабкі місця, над якими варто попрацювати.

Однак батькам випускника треба бути готовими до того, що доведеться наймати чотирьох різних репетиторів і оплачувати послуги кожного. А це може виявитися не так вже й дешево. До того ж знайти сьогодні хорошого фахівця непросто, і коштують його послуги відповідно.

  • Підготовка на онлайн-курсах

Також варто звернути увагу на ще один варіант – онлайн-курси. Тут запропонують чіткий алгоритм підготовки, який враховує усі важливі моменти та помилки одинадцятикласників.

Перевагою таких курсів є й те, що можна підлаштувати заняття під свій навчальний графік. Також не доведеться витрачати час на дорогу. Головне – обрати професіоналів своєї справи, які зможуть підготувати майбутнього вступника на всі 100%.


Курси підготовки Optima Academy – найкращий варіант / Shutterstock

Чому курси підготовки Optima Academy – найкращий варіант

Зокрема, одинадцятикласникам та всім, хто планує складати НМТ, варто звернути увагу на курси підготовки Optima Academy. Тут діти зможуть повторити вивчений матеріал, заповнити прогалини у своїх знаннях і всебічно підготуватися до тестування з будь-якого предмета. З ними працюватимуть викладачі, які є професіоналами своєї справи з багаторічним досвідом підготовки до всіх видів іспитів.

На курсах від Optima Academy школярі проходять матеріал у мінігрупах до 10 осіб, мають багато тренувань на тестах попередніх років. Учневі не доведеться хвилюватися про те, що йому не приділять належної уваги.

Усі заняття відбуваються онлайн і офлайн за зручним графіком, тож кожен зможе обрати собі той формат роботи, який підходить саме йому. У разі навчання онлайн учень має змогу відвідувати курси з будь-якої точки світу. Все, що для цього потрібно – лише комп'ютер та інтернет.

Кожен охочий може перевірити свої знання на пробному тестуванні в Optima Academy, яке є абсолютно безоплатним. Не варто відкладати підготовку на потім. Краще обирати надійні та ефективні курси вже зараз, аби бути впевненими у своїх високих балах під час НМТ-2024.