У такій ситуації батьки хвилюються, що у дітей за цей рік виникло багато прогалин у знаннях. 24 Канал розповідає, як подолати цю проблему та допомогти школярам в освоєнні навчальної програми.

Читайте також Без репетиторів і прогалин у знаннях: як допомогти школяреві закінчити навчальний рік без стресу

Чим небезпечна війна для освіти школярів

Побоювання батьків щодо якості навчання дітей небезпідставні. Хоч багато учнів відвідують уроки дистанційно, не всі школи вдало перелаштувалися на такий формат роботи. Діти отримують несистемні знання, адже заняття можуть перериватися через повітряні тривоги. Школярам нерідко доводиться надолужувати пропущені уроки самостійно. Однак діти не в змозі засвоїти усі теми без сторонньої допомоги. І що найгірше – учні просто втрачають мотивацію до навчання.

Це стає великою проблемою, адже така низька якість знань, якщо нічого не змінювати, може завадити кар’єрі та професійній самореалізації у майбутньому. Тож пускати навчання дитини "за течією" не можна.

Чому варто залучити репетитора

Чимало батьків розуміють, що не є спеціалістами з усіх предметів, тож не можуть якісно допомогти дитині з уроками. Відтак постає питання про пошук репетитора – фахівця у своїй справі, який зможе не лише "підтягнути" знання школяра, а й вберегти батьківські нерви.

У такий важкий в Україні час репетитор – справді зручний та ефективний спосіб налагодити навчання дитини. Однак проблема у тому, що на сьогодні не так легко знайти хорошого спеціаліста, який зможе дати учневі те, що потрібно саме йому.

Репетитор – зручний та ефективний спосіб "підтягнути" знання школяра / Фото Pixabay

Критерії вибору професійного репетитора

Якщо ви шукаєте хорошого репетитора для свого школяра, варто зважати на кілька дуже важливих критеріїв.

● Кваліфікація та досвід. Спеціаліст повинен мати достатній рівень кваліфікації та досвіду викладання предмета, який ваша дитина вивчатиме.

● Рекомендації. Добре, якщо репетитор має позитивні відгуки від інших учнів, з якими він співпрацював.

● Підхід до навчання. Репетитор повинен мати індивідуальний підхід до кожного учня, враховуючи його потреби та особливості.

● Розуміння цілей та завдань. Фахівець повинен розуміти, які цілі ви ставите перед собою та які завдання потрібно виконувати для досягнення цих цілей.

● Відповідність розкладу та місцезнаходження. Репетитор повинен мати можливість проводити заняття в зручний для вас час та у комфортному місці.

● Взаєморозуміння та комунікація. Важливо, щоб між дитиною та репетитором було налагоджене дружнє та комфортне спілкування, щоб учень міг ставити запитання та отримувати на них відповіді.

Де шукати свого репетитора

Після з’ясування критеріїв вибору хорошого репетитора батьки відразу ставлять собі питання: "А де ж такого знайти?".

Ви можете шукати викладача для своєї дитини на різноманітних відкритих майданчиках чи у соцмережах. Однак у такому разі ретельно перевіряйте репетитора, адже є ризик, що можна натрапити на непрофесіонала.

З репетиторами Optima Academy дитина може займатися з будь-якої точки планети / Фото Unsplash

Трішки кращим варіантом пошуку спеціаліста стане "сарафанне радіо" – ви можете попросити поради у друзів, знайомих чи родичів щодо репетитора, який працював з іншою дитиною. Однак і тут гарантій, що ваш школяр отримає максимальний результат, немає.

Тож найкращим методом, який зекономить ваш час, гроші та нерви, – звернутися до компанії, яка сама підбере вам репетитора і навіть безкоштовно його замінить, якщо є така потреба. Наприклад, такі послуги надає Optima Academy.

Тут для вашої дитини підберуть найкращих репетиторів з усіх предметів. При цьому ви не витрачатимете на заняття свого учня усі гроші. Адже Optima Academy пропонує послуги репетиторів за доступними цінами, які можуть варіюватися залежно від кваліфікації викладачів. А на групове навчання – двох учнів одночасно – діє знижка.

Дуже важливо й те, що розклад навчання для вашої дитини складуть індивідуально. До того ж заняття відбуватимуться онлайн, що суттєво зекономить час на добирання до репетитора і назад.