Тож чимало школярів вже після закінчення 9 класу поспішають здобувати професійну освіту, зазначає 24 Канал. Навчання у коледжі при цьому нічим не поступається опануванню певної професії у виші. Ба більше: має свої переваги.

Дивіться також "Твоя кар'єрна траєкторія" – унікальна програма, що допомагає школярам обрати професію

Форми навчання у коледжі

В Україні функціонує багато як державних, так і приватних коледжів, де студент може опанувати різноманітні спеціальності та здобути ступінь молодшого бакалавра. Деякі з них дозволяють навчатися дистанційно або практикують змішану освіту, поєднуючи очні та онлайн-заняття.

Серед такого різноманіття дуже непросто обрати варіант, який допоможе дитині отримати справді ґрунтовні знання. Річ у тому, що більшість коледжів перейшли на дистанційне або онлайн-навчання вимушено. Спочатку поштовхом до такого кроку стала пандемія COVID-19, а далі – повномасштабна війна.

На жаль, більшість державних закладів освіти так і не пристосувалися до нового формату, а їхні методики роботи важко назвати досконалими. Найчастіше викладачі продовжують рухатися звичним курсом і проводять ті ж самі пари, тільки не очно, а онлайн. При цьому мало хто прагне зробити заняття по-справжньому цікавими для студентів.

Альтернативою може стати якісна дистанційна освіта, яка спирається зовсім на інші методики й прийоми. Однак знайти навчальний заклад, який забезпечить дитині отримання знань на гідному рівні, – доволі непросте завдання. Про те, як же батькам та майбутнім студентам обрати ідеальний коледж, читайте далі.

Як обрати коледж

Якщо ваша дитина навчається у 9 класі і має бажання вступати до коледжу, то важливо ретельно підготуватися до такого кроку. Насамперед варто визначитися з тим, чим учневі хотілося б займатися у житті. При цьому бажано відштовхуватися від особистих уподобань та схильностей школяра. Однак не зайвим буде також проаналізувати, які спеціальності популярні на ринку праці.

Після того, як підліток визначився з майбутньою професією, настає час з’ясувати, у яких саме закладах готують таких фахівців. Існує кілька варіантів пошуку ідеального дистанційного коледжу.

  1. Моніторити заклади освіти самостійно

Сучасні технології дають можливість промоніторити пропозиції від коледжів у мережі. Таким чином можна провести невелике дослідження та скласти перелік тих місць, які підходять вам за всіма критеріями.

Однак проблема полягає у тому, що далеко не на всіх сайтах навчальних закладів є вичерпна інформація про їхню діяльність. До того ж іноді картинка в інтернеті може відрізнятися від того, як все працює насправді.

  1. Слухати "сарафанне радіо"

Суттєво допомогти у виборі коледжу може "сарафанне радіо". Якщо ви маєте знайомих, які можуть поділитися своїм або досвідом своїх дітей, то варто звернутися до них за порадою. Так ви дізнаєтеся про плюси та мінуси навчання у певному закладі.

Однак варто зважати на те, що кожна людина – індивідуальна. Тож якщо ви чуєте погані відгуки, це не означає, що вам така освіта не підійде чи вона справді неякісна. Водночас і позитивна оцінка від знайомих не є гарантією того, що коледж сподобається саме вам.

  1. Вибирати коледж, який від початку створювався як дистанційний заклад освіти

Зважаючи на сучасні реалії, краще обирати коледж, який з моменту свого заснування діяв як дистанційний заклад освіти. Адже у такому разі всі навчальні матеріали та методики були розроблені з урахуванням цієї специфіки взаємодії зі студентами.

Відтак рівень викладання у таких навчальних закладах набагато вищий, ніж у тих, яким довелося переформатувати роботу під тиском обставин.

Чому варто обрати дистанційний коледж OPTIMA

Якщо ваша дитина обирає, де хоче розпочати свою професійну дорогу, радимо звернути увагу на дистанційний коледж OPTIMA. У цей навчальний заклад можна вступити вже після 9 класу і впевнено торувати собі дорогу у майбутнє, не хвилюючись про власну безпеку.

Коледж пропонує різноманітні актуальні спеціальності та кваліфікації. Ви можете обрати акредитовані освітні програми фахової передвищої освіти, такі як:

  • підприємництво та торгівля;

  • психологія;

  • комп'ютерні науки.

Здобуватимете знання завдяки сучасній освітній платформі. Навчання відбуватиметься без просторових та часових обмежень. Тож, без сумніву, вже на початку переконаєтесь, що здобути фахову передвищу освіту дистанційно легко як ніколи!


Чому варто обрати дистанційний коледж OPTIMA / Фото Shutterstock

Переваги дистанційного коледжу OPTIMA

  • Цікаве навчання.

Студенти отримають доступ до актуальних знань, конкурентних компетенцій та сучасних навичок, які сприятимуть якнайшвидшому працевлаштуванню молодих спеціалістів.

  • Освіта у власному темпі з будь-якого місця світу.

Здобувати освіту у цьому коледжі ви можете, перебуваючи у будь-якому місці світу. При цьому матимете можливість підлаштувати програму під свій час і потреби. Сучасна освітня платформа коледжу доступна 24/7. В засвоєнні матеріалу вам допомагатимуть професійні небайдужі викладачі, які гарантують супровід та підтримку студентів.

  • Поєднання теорії та практики.

OPTIMA також може похвалитися багаторічним досвідом дистанційного навчання і розробкою якісного освітнього контенту. Тут можна обрати спеціальності, актуальні в Україні, Європі та світі. При цьому коледж застосовує прогресивні освітні методики, кросдисциплінарні підходи та допомагає студентам набути надпрофесійних вмінь і навичок.

Ба більше, у цьому можна переконатися на практиці. Ви маєте шанс отримати безоплатний демодоступ до освітньої платформи коледжу OPTIMA. Це дозволить вам протягом 7 днів випробувати навчальні матеріали, якісний освітній контент і ознайомитися із системою роботи сайту.

Тож не баріться і спробуйте навчання в коледжі просто зараз. Допоможіть дитині здобути фах молодшого бакалавра й опанувати успішну професію майбутнього з професіоналами вже сьогодні.