Чернівчанин Ігор Лесько (нік у соцмережі – Горный Уарабей) у фейсбуці поширив світлину, на якій видно, що дівчатка граються подарованими на 8 Березня іграшками, натомість його донька сидить окремо за столом без подарунка.

До теми Посварились через бюджет: у Києві звільняють вчителя через конфлікт з батьком учня

Що розповів батько дівчинки

Батько стверджує, що фото зробили спеціально, аби показати, що його дитину так покарали.

Батьки збирали гроші на 8 березня. Привітали дівчаток. Мою дитину не привітали демонстративно. Можна було вивести її з групи, подзвонити й сказати: "Заберіть дитину раніше", або ще якось вирішити цю ситуацію. Але вони привітали при всіх, а моя дитина сиділа й плакала,
– написав Ігор Лесько.

Такі дії колективу садочку чоловік вважає неприпустимими, і каже, що це булінг.

Окрім того, Ігор Лесько сумнівається у чесності використаних коштів. "Вони купили декілька динозавриків пластмасових і зібрали на це 300 грн. І жодних чеків, жодних звітів", – каже він.

Тому чоловік і не здає гроші на такі подарунки чи заходи, адже жодних звітів йому не надають.

Але через це покарали його дитину. "Справа навіть не в тому, яку психологічну травму нанесли моїй дитині. Справа в тому, що батьківські комітети не повинні існувати в садочках та школах", – наголошує батько дитини.


Чернівчанин розповідає, що схожі ситуації виникали і раніше, і члени батьківського комітету пообіцяли влаштувати йому санкції.

Батьківський комітет каже, що їм потрібна конкретна сума, щоб привітати й вихователів. Я сказав, що не хочу їх вітати, хочу привітати лише мою дитину. Мені відповіли, що ні, а, отже, ваша дитина лишиться без подарунка,
– зізнається Ігор Лесько.

Як це прокоментувала адміністрація садочку

Завідувачка садочку Аліна Колибняк сказала виданню ACC, що спеціально фото ніхто не надсилав. "У садочку гроші ніхто не збирає. Все, що робить батьківський комітет, він робить на власний розсуд. Вони мають власні групи у соцмережах і там спілкуються. Їх ніхто ні до чого не зобов’язує", – наголосила вона.

Позиція мерії Чернівців

Натомість в Управлінні освіти Чернівецької міської ради запевнили, що у цій ситуації розбираються.

Чекаю пояснень від працівників закладу. Звичайно, що це неправильно, бо ніяких подарунків до 8 березня ніхто не має робити. Такий збір коштів не дозволений. У нас є й відповідний наказ про заборону збору коштів на будь-які заходи. Тому чекаю пояснень адміністрації закладу,
– написала заступниця керівника управління освіти Ніна Вітковська.

Реакція інших батьків

Пост батька дівчинки зібрав багато обурливих коментарів. Однак деякі батьки, чиї діти ходять в ту ж групу, стали на захист вчительки.

Ніколи ніхто не примушував мене здавати кошти на будь-що. Це завжди була ініціатива батьків, які хотіли влаштувати свято для діток,
– написала Ольга Стасик.

Інна Филипец запевнила батька, що їхні діти того дня гралися разом, а його дочка не плакала, тільки засмутилася, що не отримала подарунок.

"Вас попереджали завчасно і говорили купити щось самостійно. Або не вести її цього дня в садок, щоби не травмувати", – пояснила жінка.

Чоловік видалив пост

Згодом у коментарях батько подякував усім за розголос конфлікту і видалив пост.

Мені телефонували з департаменту і сказали, що усі "винні покарані". На жаль, винною зробили виховательку, хоча вона – лише вершина айсбергу. Основна відповідальність лежить на батьках з їх совковим мисленням,
– написав він.

В управлінні освіти Чернівецької міськради зазначили, що виховательці оголосили догану за порушення педагогічної етики.
Адміністрація дитсадка також створила комісію, яка вивчає, чи був булінг.

До слова, по всій Україні відбуваються схожі ситуації. Батьківські комітети попри заборони продовжують збирати гроші з батьків на подарунки вчителям чи навіть дітям. Натомість малечу деяких батьків, які не здають гроші, можуть покарати.

Схожі ситуації з поборами у садочках та школах

  • На Полтавщині у школі мама зібрала по 50 гривень з кожної дитини на електрочайник. Але одна сім’я через фінансове становище не змогла здати гроші. Тому класна керівничка заборонила дитині набирати воду. Деталі та що у таких випадках робити батькам – читайте за посиланням.
  • У школі №1 в Кривому Розі батьки посперечалися через подарунок вчительці до 8 березня. Деякі батьки учнів 11 класу не змогли здати гроші на подарунок, на що інша мама назвала їх "малозабезпеченими" і "свинями".
  • Також на Дніпропетровщині вчителька початкових класів нібито виставила першокласницю за двері на Святого Миколая. А все через те, що її мама не здала гроші до "фонду класу" напередодні свята.
  • Адміністрація школи №56 у Миколаєві зацькувала у соцмережі батька, який відмовився скидати гроші на фонди та подарунки для інших. Окрім того, його донька залишилася без частування на святі, а тата закликали забрати ученицю зі школи.

Зеленський привітав дівчинку з Чернівців, яку зацькували у садочку: дивіться відео 24 каналу