Так, переможці конкурсу проводитимуть наукові дослідження та забезпечуватимуть життєдіяльність станції «Академік Вернадський» в Антарктиді з весни 2021-го до весни 2022-го року, передає пресслужба МОН.

Цікаво З літньої спеки в сніги Антарктики: 3D-екскурсія станцією "Академік Вернадський" – фото

Документи на конкурс приймають до 12 жовтня 2020 року включно.

Кого шукають

Відомо, що до 26-ої антарктичної експедиції з України відбиратимуть 12 учасників. Крім 7 науковців, які працюватимуть у сфері досліджень геологічних, геофізичних, фізичних наук та науки про життя, у експедицію також шукають лікаря, кухаря, дизеліста-електрика, системного механіка та системного адміністратора зв'язку.

Як взяти участь у конкурсі

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, мають надіслати на електронну адресу Національного антарктичного наукового центру на електронну пошту uac2021@uac.gov.ua наступні документи:

  1. Заповнену заяву-анкету науковця або заяву-анкету фахівця станції спеціалістів.
  2. Копії документів про освіту, науковий ступінь, вчене звання (за наявності).
  3. Копію трудової книжки та інших документів, які підтверджують стаж роботи за фахом.
  4. Довідку про відсутність судимостей.

У темі листа необхідно зазначити "Конкурс УАЕ, прізвище, ініціали кандидата, для науковців – напрям досліджень (наприклад, "науки про життя"), для фахівців – посаду, (наприклад, "кухар").

Окрім того, заява-анкета кандидата має бути підписана кандидатом власноруч або із використанням електронного цифрового підпису. Назва файлів з документами повинна складатися з прізвища та назви документа (наприклад: "Петренко диплом спеціаліста").

Як проходитиме відбір

Загалом відбір проходитиме у 4 етапи:

  • подання документів на розгляд – до 12 жовтня 2020 року;
  • подання додаткових документів у разі проходження попереднього відбору – до 26 жовтня 2020 року (включно);
  • фахова співбесіда, медична комісія та психологічне тестування;
  • колективний тренінг для тих, хто попередньо пройде відбір до експедиції.

До слова, зважаючи на пандемію COVID-19, під час відбору майбутніх полярників особлива увага приділятиметься фізичному та психологічному здоров’ю кандидатів.


В академію Вернадського шукають нову експедицію / Фото НАНЦ

Зазначимо, що 26-та українська антарктична експедиція є ювілейною, адже 2021-го року відзначатимуть 25 років з часу підняття прапору України на станції "Академік Вернадський" (колишня британська станція "Фарадей").

Докладніше з вимогами до кожного фахівця, умовами конкурсу, рівнем оплати праці тощо можна ознайомитися в офіційному оголошенні на сайті Національного антарктичного наукового центру.