Музикант та політик Святослав Вакарчук написав про таке рішення Вченої ради у соцмережі, зазначивши, що для всієї родини це велика честь.

До теми Не стало мого найближчого друга, – Святослав Вакарчук про смерть батька

“Щиро дякуємо за таке рішення ректору, професору Володимиру Мельнику та кожному члену Вченої ради університету. Іван Вакарчук залишиться з рідною кафедрою назавжди, – написав співак.

Вакарчук висловив особливу подяку професору Володимиру Ткачуку, всій кафедрі теоретичної фізики, професору Петрові Якібчуку та всьому фізичному факультету за таку ініціативу.

До слова, 4 квітня 2020 року помер Іван Вакарчук на 73 році життя.

Що відомо про Івана Вакарчука

  • Вакарчук – відомий український фізик, політик і громадський діяч, міністр освіти і науки України у 2007 – 2010 роках, батько співака Святослава Вакарчука. Він також доктор фізико-математичних наук та заслужений діяч науки і техніки України.
  • До 1990 року Вакарчук був професором кафедри теоретичної фізики Львівського університету. Того ж року його обрали ректором ЛНУ імені Івана Франка. А у 1991 він став і президентом Малої академії наук Львівщини.
  • У 2001 році Івана Вакарчука знову переобрали на посаду ректора Львівського національного університету до 2007 року. А з 2010 по 2013 рік він втретє був ректором львівського вишу.
  • З 2007 до 2010 – Іван Вакарчук очолював Міністерство освіти і науки в уряді Юлії Тимошенко. За його каденції відбулися серйозні реформи вищої освіти в Україні. Іван Вакарчук втратив посаду у зв'язку з відставкою уряду після перемоги на виборах Януковича.