Про це йдеться у розпорядженні Кабінету Міністрів ще від 29 грудня 2021 року.

До теми Не ходитимуть на пари: студенти Могилянки оголосили страйк після рішення МОН не визнавати вибори

Реорганізацію здійснюють у межах бюджетних призначень, які передбачає МОН для підготовки кадрів.

Що буде зі студентами? Студенти, які навчаються в Університеті банківської справи, продовжують навчання у ЛНУ імені Івана Франка за обраними спеціальностями, рівнями освіти та джерелами фінансування.

Міністерство освіти має провести заходи з реорганізації. Водночас на сайті Університету банківської справи про це нічого не повідомляється.

Читайте також Українським студентам підвищать стипендію з січня 2022: кому платитимуть вдвічі більше

До слова, МОН не ухвалює рішення щодо реорганізації закладів вищої освіти. Відповідно до статті №32 закону про вищу освіту рішення про утворення, реорганізацію чи ліквідацію закладу вищої освіти ухвалюють:

  • Кабінет міністрів України – для закладів державної форми власності;
  • органи місцевого самоврядування – для закладів комунальної форми власності;
  • фізичні або юридичні особи відповідно до закону, у тому числі релігійні організації, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку – для закладів приватної форми власності.

Які виші реорганізували у 2021 році

  • 31 березня уряд ухвалив рішення про утворення Українського державного університету науки і технологій із подальшим приєднанням до нього Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна та Національної металургійної академії України.
  • Донецький державний університет управління Кабмін 22 вересня вирішив реорганізувати і приєднати до Маріупольського державного університету.
  • 6 жовтня уряд ухвалив рішення щодо реорганізації Київського національного торговельно-економічного університету. Його мають поділити та утворити Державний торговельно-економічний університет і Одеський торговельно-економічний фаховий коледж.
  • 24 листопада Кабмін погодив реорганізацію двох вишів. Так, Харківський університет будівництва й архітектури має об’єднатися з Харківським університетом міського господарства імені О. М. Бекетова, а Луганський аграрний університет приєднають до Східноукраїнського університету імені В.Даля.