Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет наголосив, що тривалість дистанційного навчання у школах залежить від епідеміологічної ситуації та показників вакцинації серед педагогів.

До теми В яких містах школи перевели учнів на дистанційне навчання: перелік

Скільки шкіл на канікулах чи дистанційці? Міністр повідомив, що сьогодні на канікулах перебувають учні понад 4 700 шкіл (34% від загальної кількості). Водночас дистанційно навчаються – 6 384 школи.

Найбільша кількість шкіл на канікулах у таких областях:

  • Одеська область – 427 шкіл;
  • Київська область – 415 шкіл;
  • Запорізька область – 346 шкіл;
  • Дніпропетровська область – 305 шкіл;
  • Харківська область – 285 шкіл.

Сергій Шкарлет також зазначив, що заклади освіти можуть працювати очно в червоній зоні карантину, якщо 100% працівників щеплені двома дозами від COVID-19. Через невиконання цієї вимоги на дистанційку перейшли понад 3,2 тисячі шкіл.

Найбільше у Львівській (819 шкіл), Дніпропетровській (476 шкіл) та Івано-Франківській (387 шкіл) областях.

Я закликаю освітян піклуватися про своє здоров’я та тих, хто поруч. Спільними зусиллями ми зможемо повернутися до офлайн-навчання та дати змогу дітям здобувати знання в безпеці,
– написав міністр освіти і науки.

До слова, уряд затвердив порядок відсторонення освітян, які відмовляться вакцинуватися від СOVID-19. Норма почне діяти з 8 листопада. Нещеплених вчителів будуть відстороняти від роботи без збереження зарплати.

Текст публікації Сергія Шкарлета:

Наразі батьків школярів, а особливо наймолодших учнів, чи не найбільше турбує питання тривалості канікул і запровадженої в окремих регіонах дистанційної форми навчання.

Як довго діти будуть навчатися он-лайн, залежить від епідеміологічної ситуації, показників вакцинації серед педагогів, а також від кожного з нас. Бо саме ми своїм відповідальним ставленням і дотриманням карантинних обмежень можемо сприяти спаду захворюваності на COVID-19.

Сьогодні на канікулах перебувають учні понад 4,7 тис. шкіл (34% від загальної кількості),дистанційно навчаються – 6 384. шкіл

Як відомо, згідно з прийнятими змінами до Постанови КМУ від 9 грудня 2020 року №1236, заклади освіти можуть працювати очно в червоній зоні карантину, якщо 100% працівників щеплені двома дозами від COVID-19.

Щодо перспектив продовження канікул та дистанційного навчання зараз можу сказати лише одне: свої рекомендаційні рішення з цього приводу МОН завжди приймає на основі консультацій з Міністерством охорони здоров’я. Так буде й надалі.

Я закликаю освітян піклуватися про своє здоров’я та тих, хто поруч. Спільними зусиллями ми зможемо повернутися до офлайн-навчання та дати змогу дітям здобувати знання в безпеці.