Освітній омбудсмен Сергій Горбачов прокоментував виданню "Главком" скандал у столичному Коледжі інформаційних систем та технологій, де викладачка принижувала студента.

Цікаво На Харківщині вчителька історії вдарила п'ятикласницю підручником

За його словами, немає перепон для того, аби студенти або учні оприлюднювати відео з інцидентами, коли викладачі на робочому місці ведуть себе непрофесійно.

Горбачов запевняє, що поведінка викладачки столичного коледжу була абсолютно неприйнятною ні з погляду людяності, ні з погляду професіоналізму.

Викладач не має права так поводитися. Це поведінка емоційно неврівноваженої людини з використанням дуже сумнівної лексики, яка є неприйнятною,
– зазначив освітній омбудсмен.

Горбачов каже, що іноді діти бояться знімати відео, адже вчитель запевняє, що це його нібито приватне життя. "Вони дуже плутають приватне життя і виконання посадових обов’язків. Тобто людина, яка знаходиться на робочому місці, в робочий час, не є приватною особою", – додав він.

За його словами, на цю людину не розповсюджується положення закону про захист приватного життя. Сергій Горбачов сказав, що студенти не мають замовчувати про такі випадки у своїх закладах освіти.

До того ж, у Конституції зазначено, що кожен громадянин має право вільно збирати, зберігати і розповсюджувати інформацію, окрім тієї, яка має обмежений доступ. Тому фіксація порушення прав – це обов’язок громадян фіксувати, в тому числі – й засобами аудіо та відео запису. Так що все було зроблено абсолютно законно.

Що відомо про скандал у київському коледжі?

Викладачка фізкультури кричала та принижувала 16-річного студента, використовуючи неналежну лексику.

Ти взагалі як, з мізками дружиш чи ні?.. Ти не встиг переступити поріг, а в тебе вже словниковий понос… Хлопці, не змушуйте мене застосовувати крайні заходи, – так вона висловилася.