Про це заявила проректорка з гуманітарної політики НАУ Світлана Тімкіна. Офіційна причина звільнення Падєріна – порушення дисципліни (розпиття алкогольних напоїв в гуртожитку).

До теми Може тривати кілька тижнів: студенти Могилянки обіцяють продовжити страйк до відставки Шкарлета

Сам Володимир Падєрін стверджує, що це лише формальна причина, водночас насправді все через його позицію – він виступив проти забудови вишу та висунув звинувачення ректору Максиму Луцькому в тому, що він ексрегіонал та підпадає під закон про люстрацію.

Падєріна відрахували разом з двома друзями, з якими він "розпивав алкоголь". Усі вони вчилися на бюджеті, двоє – на магістратурі, третій не довчився до бакалавра пів року.


Володимир Падєрін / Фото з його фейсбук-сторінки

На запитання про те, чому Падєріна звільнили за перше ж зафіксоване порушення дисципліни, Світлана Тімкіна відповіла, що він мав би бути прикладом.

Тобто, якщо ми зараз спустимо на гальмах йому, дозволимо, тоді нам кожен студент скаже, "голові ж можна, чого мені не можна?"
– сказала вона.

Зауважимо, що ситуацію з відрахуванням Падєріна розглянуть комітет Ради, освітній омбудсмен та служба якості освіти. Ректор НАУ Максим Луцький прокоментувати цей інцидент не зміг через нібито відрядження за кордон.

До слова, у вересні 2021 року стало відомо, що в останній день роботи Державна будівельно-архітектурна інспекція видала дозвіл на будівництво 14 висоток на понад 1600 квартир на території НАУ. Будівництво складає 10% річного об’єму ринку Києва.