У суспільстві та експертному середовищі триває активне обговорення питання організації 12-річного навчання в школах України, написав у телеграмі тимчасовий глава Міністерства освіти Сергій Шкарлет.

Читайте також У МОН думають відправляти дітей до школи з 5 років: психологи пояснили, чому це погана ідея

За словами глави міністерства, до обговорення приєдналися дитячі психологи, педагоги, низка політиків та представники ЗМІ. На його думку, така активність вкотре підтверджує запит суспільства, зокрема, і батьків школярів, на те, аби середня освіта в Україні відповідала найкращим практикам світу, а також була комфортною, цікавою та результативною для учнів.

"Погоджуюся. що діти в 5-річному віці та діти в 6 років мають абсолютно різні рівні психофізичного розвитку, і дійсно, в організації освітнього процесу повинні бути також абсолютно різні підходи", – зазначив Шкарлет.

Та уточнив, що мова не йде про те, що діти в 5 років повинні сісти за парти на 35 хвилин уроку. Водночас обговорюють нові форми отримання знань набуття компетентностей із подальшою зміною державних освітніх стандартів і програм.

Україні потрібно врахувати особливості української школи. Сподіваюся на плідне обговорення. Процес обробки пропозицій чи буде швидким, але точно не буде одностороннім,
– підсумував глава МОН.

Та додав, що пріоритет міністерства – інтереси дітей.