Про це в ефірі 24 каналу розповів голова студколегії Києво-Могилянської академії Руслан Грабовський. За його словами, студентство сподівається, що Верховна Рада разом із Кабміном їх підтримає.

До теми "Міністр тимчасовий, Могилянка – вічна": студенти готують протест під урядом проти свавілля МОН

Голова студколегії: Ми самі можемо обирати

Очільник студколегії вишу зазначив, що страйк оголошено безстроковим. Студентство та адміністрація закладу зараз перебуває на одному боці.

Основними вимогами є відставка міністра освіти й науки Сергія Шкарлета та власне підписання контракту з президентом НаУКМА Сергієм Квітом,
– наголосив Грабовський.

Також, як відзначив представник студентства, протестувальники виступатимуть і за автономію українських університетів – їхню незалежність, яка прописана у законі про вищу освіту. "Ми самі можемо обирати", – підкреслив він.

У Могилянці прокоментували анонсований протест під урядом: дивіться відео

Чи буде зірваний навчальний процес

Голова студентської колегії підтвердив, що навчальний процес відбуватиметься й надалі. Для всіх право на навчання забезпечене.

"Наприклад, якщо я хочу вчитись і не йду на протести, то так і залишаюсь. Я далі можу собі навчатись. Якщо я йду на протест, то моє право на протест визнають поважною причиною для пропуску", – пояснив Грабовський.

Вибори в Могилянці: що відомо

  • У січні відбувся другий тур голосування за нового президента Києво-Могилянської академії. Там змагалися колишній міністр освіти та науки та експрезидент вишу Сергій Квіт та декан факультету економічних наук Олександра Гуменна.
  • На сайті університету оприлюднили повідомлення, що за результатами голосування Квіт отримав 235 голосів (52,80%), а Гуменна – 191 голос (42,92%). Проте міністерство не визнало результатів голосування та оголосило новий конкурс через порушення під час голосування.
  • Студентів обурило рішення Міносвіти про невизнання виборів. Вони страйкують та планують протест під Кабміном.
  • Відомі освітяни та чиновники обурюються ситуацією навколо Могилянки та радять Сергію Шкарлету не порушувати законодавство.