Останні дні в Україні обговорюють законопроєкт про можливість іноземцям здобувати освіту в українських вишах іноземною мовою.

До теми Навчання у вишах російською: освітній комітет рекомендує Раді ухвалити законопроєкт

Зокрема, деякі депутати вважають, що цим документом хочуть дозволити навчання російською мовою.

Водночас Разумков наголошує, що в цьому законопроєкті немає загрози державній українській мові.

Тут не потрібно займатися маніпуляцією, адже питання про державну мову точно не йдеться. Це не поширюється на громадян України, лише на іноземців,
– сказав Разумков.

За його словами, в законопроєкті йдеться виключно про іноземців, які зараз не можуть здобувати знання українською мовою. "Йдеться про навчання іншими мовами й немає уточнень, що це російська або угорська мови", – додав він.

Окрім цього, Разумков наголосив, що можливість у іноземців здобувати вищу освіту іноземними мовами дасть змогу українським вишам створити конкурентні умови й надасть додаткові фінансові можливості.

Читайте також Групам іноземців хочуть дозволити навчання у виші будь-якою мовою, – Бабак

Голова Верховної Ради прогнозує, що під час обговорення законопроєкту на пленарному засіданні точно буде відбуватися дискусія.

До слова, схоже рішення хотіли прийняти ще у 2020 році, але тоді Верховна Рада не підтримала законопроєкт про навчання іноземців у вишах будь-якою мовою.Тоді в першому читанні за нього проголосували лише 210 депутатів.