Міністерство охорони здоров’я опублікувало інструкцію про те, що робити адміністрації школи чи садочка, якщо у дитини виявлять підвищену температуру чи ознаки коронавірусу.

Важливо Щитки для вчителів та провітрювання класів: нова постанова про карантинні правила у школах

Що робити, якщо в учня виявили ознаки коронавірусу

  • Учень з ознаками COVID-19 повинен одразу одягнути маску, після цього його мають ізолювати у спеціально відведене приміщенні закладу.
  • Вчитель має повідомити адміністратора школи та медпрацівника. Водночас школа у свою чергу має проінформувати батьків дитини.
  • Після вилучення учня з симптомами інфекційної хвороби в класі, де він перебував, потрібно провести провітрювання поза графіком та дезінфекцію поверхонь.
  • У разі підтвердження випадку COVID-19 в одного з учнів, всі інші діти відповідного класу повинні піти на самоізоляцію до отримання результатів лабораторних досліджень.
  • Якщо тест не підтверджує COVID-19, діти повертаються на навчання. Проте якщо тест підтверджує коронавірус, то діти повинні перейти на дистанційне навчання на два тижні.

Чи мають учні бути у школі в масках? У МОЗ зазначають, що учні початкової школи можуть пересуватись приміщеннями школи та відвідувати уроки без захисних масок. Водночас школярі від 12 років повинні їх використовувати, але лише на перерві.

Читайте також Учні початкових класів будуть отримувати електронні свідоцтва про освіту

Додамо, що вчителям рекомендують під час проведення уроків використовувати захисний щиток, який треба щодня дезінфіковувати.

Як працюватимуть школи з 1 вересня

Міністерство освіти і науки повідомило, що з 1 вересня учні підуть до школи, незважаючи на пандемію коронавірусу. Навчання проводитимуть очно, оскільки ситуація з коронавірусом поки стабільна.

Проте, якщо зросте кількість хворих на COVID-19, і регіон перейде в жовтий, помаранчевий або червоний рівень, то там будуть працювати тільки ті школи, у яких вакциновано понад 80% педагогів. В іншому випадку заклади освіти переходитимуть на дистанційне навчання.


Вимоги до роботи шкіл в Україні з 1 вересня / Інфографіка 24 каналу

До слова, школи можуть проводити святкові лінійки 1 вересня. Однак бути лінійці або ні – вирішує навчальний заклад.

Яким має бути перший урок у школі? У МОН радять перший урок у новому навчальному році присвятити святкуванню 30-ї річниці незалежності України. Де шукати матеріали до уроку – читайте у статті.