Заступник міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний розповів, що їм вдалося налагодити співпрацю з закладами вищої освіти щодо навчання чи перепідготовки ветеранів.

Важливо Отримають стипендію та житло: в Україні запустять курси для абітурієнтів з Криму й ОРДЛО

За його словами, це сприятиме успішному поверненню їх до мирного життя в суспільстві.

Для того, щоб створити сприятливі умови для навчання ветеранам та членам їх сімей, а також забезпечити успішну соціальну реадаптацію захисників України, у 2020 році Мінветеранів уклало договір про співпрацю та взаємодію з 21 вишем,
– заявив Безкаравайний.

А в рамках бюджетної програми Міністерства ветеранів, цього року до вишів вступили понад 3,7 тисяч осіб серед учасників АТО/ООС та постраждалих учасників Революції Гідності.

Окрім того, ще понад 21 тисяча українських захисників пройшли програму з профорієнтації.


До слова, юристи запевнили, що студенти-переселенці та ті, хто проживає у населених пунктах поблизу лінії розмежування, мають знижку на проживання в гуртожитках.

Як у 2021 році вступатимуть абітурієнти з окупованих територій?

Вступ для таких абітурієнтів буде організовано за процедурою в межах квоти-2 (кількість пільгових бюджетних місць, яка складає не менше ніж 20% загального обсягу державного замовлення).

Аби претендувати на квоту-2, абітурієнт з ТОТ може не складати ЗНО, але повинен успішно скласти 3 іспити через освітні центри: з української мови, історії України та ще один предмет на вибір (той, що вимагає спеціальність).