Наразі Міністерство освіти займається формуванням старшої профільної школи. Про це міністр освіти Сергій Шкарлет розповів в інтерв’ю "Страна.ua".

Цікаво Як відбуватиметься навчання у школах в 2021 році: відповідь Шкарлета

Він наголосив, що профілізація буде не лише в школі, але і в профтехучилищах, які будуть існувати як професійні ліцеї.

Якщо ми хочемо, щоб з нашою освітою рахувалися в світі, щоб наша освіта була зрозумілою, ми не повинні відставати від загальносвітової концепції. І будуть акценти за предметами з 10 по 12 клас,
– сказав Шкарлет.

За його словами, обов'язковим предметом в профільній школі буде лише українська мова та література. Всі інші предмети школярі зможуть обирати самостійно, в залежності від власних здібностей.

Міністр освіти додав, що українська мова та література – це те, що формує національний етнос та має бути обов'язковим у будь-якій країні.

"Я б і математику залишив як обов'язковий предмет, адже вона систематизує мислення та формує логіку. Хоча є люди, які не схильні до математики, програму можна побудувати так, щоб і таким учням було комфортно. Рахувати й писати все одно всім потрібно вміти", – сказав Сергій Шкарлет.

До слова, за найкращий результат складання ЗНО найуспішніші учні в Україні отримуватимуть грошові премії. Так, буде 20 премій по 5000 гривень кожному з лідерів за показниками у тестах.