Джерело: МОН України

У пресслужбі МОН зазначили, що українці повинні розуміти, що в країні – повага є невід'ємною національною рисою.

До теми Скандальна викладачка Більченко каже, що її не звільнять: позиція університету

"Тема мови може та має обговорюватися в демократичному суспільстві, винятково з повагою і толерантністю. Україна обрала свій шлях щодо мовного питання. Він про турботу навколо державної мови, що є важливим для країни", – мовиться в повідомленні.

Україномовних та російськомовних об'єднує те, що всі – українці і мають турбуватися про країну та мову, додали у пресслужбі міністерства.

Водночас у МОН зауважили, що усі дискусії щодо мовного питання не можуть доводитися до абсурду і повинні мати винятково риторику поваги, незалежно від позиції.

Що відомо про ситуацію в університеті

  • Професоркою Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенія Більченко публічно критикувала новий закон про мову. Вона написала: "Лише ланка в ланцюзі, черговий опухлий лімфовузол в тілі онкохворої американської колонії".
  • Викладачка оприлюднила цілу низку скандальних заяв як "представниця російської цивілізації".
  • Водночас Більченко назвала Україну тоталітарною державою. Вона зазначила, що українською владою керують "вуличні етнорадикали", що займаються "фашизмом" і "Бухенвальдом".
  • Щодо відповідної ситуації університет діятиме відповідно до законодавства – за результатами розгляду питання планують проведення слухання на засіданні Вченої ради університету.