Випускники 1 червня склали ЗНО з української мови, а також з української мови та літератури. Участь у двох тестуваннях взяли понад 375 тисяч осіб.

До теми Не розумію вашу псячу мову, – викладач на Одещині назвав українську мовою "окупантів і фашистів"

Цікаві факти про ЗНО-2021

  • Цього року учні могли скласти ЗНО як з української мови і літератури, так і окремо з української мови.
  • Зауважимо, що ЗНО в Україні через пандемію відбувалося у складних карантинних умовах і тривало з 21 травня по 15 червня.
  • Перший предмет, який складали вступники, був хімія, а останнім – географія.
  • Серед нововведень: у 2021 році Рада дозволила випускникам шкіл не складати обов'язкову ДПА, тож ЗНО здають ті, хто планує вступити до вишу. Таке рішення теж пов’язане з епідемією коронавірусу.
  • Проте багатьох учасників не допускали до пункту проведення ЗНО через запізнення, ознаки ГРВІ чи відсутність документа.
  • Пробне ЗНО у 2021 році вдруге відбулося в онлайн-форматі через карантин.

Ну, що – ви готові перевірити власні знання? Тоді стартуємо! Успіху!


До слова, якщо абітурієнт пропустив ЗНО з певного предмету через хворобу, зокрема коронавірус, він може скласти тест пізніше. Адже це є причиною, коли випускника можуть допустити до додаткової сесії ЗНО. Яка довідка потрібна та деталі – читайте у матеріалі.

Додамо, що ЗНО ще триває. Воно завершиться 15 червня, а вже з 1 липня вступники будуть реєструвати дані в електронному кабінеті та згодом подаватимуть документи до вишу.

Графік основної сесії ЗНО у 2021 році / Дані: МОН / Інфографіка 24 каналу