Проєкт спрямований на підтримку реформи Нова українська школа. Додаток можна використовувати як допоміжний навчальний інструмент під час уроків.

До теми Лише одна людина написала радіодиктант-2021 без помилок: імена всіх переможців

Додаток "Йой" покликаний зробити процес навчання яскравим і динамічним. А ігровий формат увиразнює засвоєння відповідного матеріалу.

Основними перевагами додатка є:

  • інтерактивна форма, що робить процес навчання цікавим і творчим,
  • цікаві персонажі, на основі діалогу з якими відбувається навчання.

Така форма дозволяє мотивувати учнів початкової школи до вивчення української мови і надає нові можливості для вчителів, які викладають у школах з мовами навчання національних меншин.

Також яскрава візуалізація, стильне озвучування, продумана структура завдань й елементи змагальності перетворюють навчання на захопливу гру та дозволяють якісно закріпити здобуті знання, уміння та навички.

Головною метою додатка є допомога у вивченні української учням в школах з мовами навчання національних меншин та для вчителів у викладанні. Додаток створений проєктом Learning Together у межах програми співпраці між Україною, Фінляндією та ЄС.

Зверніть увагу 15 типових мовних помилок, яких давно варто позбутися

До слова, соціологи з'ясували, що 78% українців вважають українську мову рідною (а на Заході такої думки 96,7% мешканців).

Згідно з опитуванням, найбільшою популярністю українська мова користується серед молоді – її вважаю рідною 83,3% громадян віком від 18 до 29 років.

Загалом мовна картина в Україні виглядає так:

  • Українську мову вважають рідною 78% респондентів;
  • Російська мова є рідною для 18% опитаних;
  • 2,6% респондентів не змогли визначитись;
  • Для понад 1% рідною мовою є ні українська, ні російська.

Цікаво, що майже 55% українців підтримують норму закону про мову, згідно з якою обслуговування у сфері послуг повинне відбуватися державною мовою.