Перемога на міжнародній олімпіаді з хімії

Всього було понад 300 учасників. І українці змогли досягти високих результатів, зокрема отримали одне срібло та дві бронзи.

Важливо У МОН обіцяють виплатити премії переможцям міжнародних олімпіад

Серед всіх учасників 49 місце посів українець Олександр Запорожець – учень першої міської гімназії Черкас. Школяр отримав срібло. Ще одне срібло завоював Ігор Холомєєв – учень Києво-Печерського ліцею № 171 "Лідер". Він посів 100 місце.

А учень Черкаської гімназії №1 Юрій Окіс привіз бронзу – він зайняв 143 місце. Водночас школярка з Харкова Дарія Клименко зайняла 198 місце та отримала почесну відзнаку.


Українці отримали нагороди на олімпіаді з хімії / Скриншот з сайту олімпіади

Додамо, що найбільше балів набрав учень з Китаю Шу Янг – 97,57.

Як проходить олімпіада? Країни-учасники відправляють на олімпіаду чотирьох учнів. Вони змагаються протягом 5 годин в теорії та в лабораторній практиці. Золоті медалі вручаються найкращим 12% учням, срібні – наступним 22%, а бронзові медалі отримують 32%. В цьому році олімпіада проходила за допомогою технологій віртуальної реальності.

Перемоги українських школярів на інших олімпіадах

Зазначимо, що українські школярі показали також високі результати на міжнародних олімпіадах з фізики, інформатики та математики. Так:

  • На міжнародній олімпіаді з фізики учні отримали одну золоту, одну срібну та три бронзові медалі.
  • На міжнародній олімпіаді з математики команда українських школярів здобула три золота, два срібла та одну бронзу.
  • На міжнародній олімпіаді з інформатики школярі отримали одну золоту і дві срібні медалі.

До слова, Всеукраїнські олімпіади через карантин не проводилися, тож в уряді заявили, що "у разі коли IV етап всеукраїнських учнівських олімпіад не проводився.. питання про виплату премій для переможців олімпіад не розглядається".

Натомість Шкарлет заявив, що для того, аби відзначити переможців, МОН готує зміни до постанови уряду. Тож премії український школярам обіцяють виплатити.