Робочий час учителя розподіляється відповідно до розкладу навчальних занять та індивідуального плану навчальної роботи.

До теми Як вчителям взяти відпустку: її види, умови надання та компенсації

Кількість годин педагогічного навантаження на тиждень встановлюють у школі станом на 1 вересня. А тривалість робочого часу вчителів не може перевищувати 40 годин на тиждень.

І оскільки канікули для вчителя є робочим часом, його роботу за цей час оплачують із розрахунку зарплати, що передувала початку канікул.

А якщо вчителя прийняли на роботу під час літніх канікул? В такому випадку зарплата за період до початку навчального року виплачується з розрахунку ставки, встановленої відповідно до його освіти, категорії і розряду.


Вчителька працює під час літніх канікул / Фото НУШ

Окрім того, під час канікул вчителям також нараховуються і виплачуються доплати за перевірку зошитів {письмових робіт), за класне керівництво, за завідування кабінетом тощо.

Директор школи під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, має залучати вчителів до педагогічної та організаційної роботи в межах робочого часу.

Водночас особи, які працюють на умовах погодинної оплати і не ведуть занять під час канікул, оплату за цей період не отримують. Адже їх робота оплачується за фактично відпрацьовані години.

Проте, якщо таких вчителів залучать на період канікул до навчально-виховної роботи, то вони отримають погодинну оплату на загальних підставах з урахуванням фактично відпрацьованих годин.

Чи можуть вчителя відправити у відпустку за свій рахунок? Часто недостатнє фінансування шкіл призводить до того, що їх керівники відправляють вчителів на період канікул у відпустку без збереження зарплати.

Читайте також Директорам шкіл на Львівщині підняли зарплати до 1000 доларів

Але, згідно з законом, така відпустка може надаватися працівнику в обов'язковому порядку за його бажанням. Наприклад, за сімейними обставинами та з інших причин (вона має складати не більше 15 днів на рік).

А примусове відправлення вчителів у відпустки за їх рахунок є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавець повинен бути притягнутий до відповідальності.

До слова, учні у школах України вже пішли на канікули, тож вчителі нарешті зможуть відпочити від шкільної рутини, перезавантажитися і навіть повчитися. Які курси варто пройти педагогам влітку – читайте у статті.