Також уряд скасував державну підсумкову атестацію. Відповідний законопроєкт ухвалили на засіданні 24 березня. Про це повідомила нардепка Наталія Піпа в ефірі 24 каналу.

Увага Поки ЗНО не скасували, – Шкарлет заявив, що МОН напрацювало 3 варіанти для вступу абітурієнтів

"Ніхто не знає, скільки триватиме війна. Якби ми були впевнені, що вона триватиме кілька тижнів, то ЗНО можна залишати у класичному вигляді, але однаково дбати про ті райони, де знищили школи", – зазначила Наталія Піпа.

Варто наголосити, що вступ до вишів спростили лише на 2022 рік. Це вимушене одноразове рішення в умовах війни. Тобто ЗНО не скасували, а дещо видозмінили.

Що зміниться, згідно із законопроєктом

  1. Випускників 2021 – 2022 навчального року звільняють від державної підсумкової атестації.
  2. Вступ до закладів вищої освіти цьогоріч відбудеться за спрощеним механізмом без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

Що це означає для учнів

Тепер не потрібно буде складати 3 різних іспити з різних предметів. Головна пропозиція, щоб це був мультипредметний тест: він матиме 60 завдань і триватиме 80 хвилин.

Завдання охоплюватимуть питання з математики, української мови та історії України (ще може бути на вибір англійська мова). Однак цих деталей поки остаточно не ухвалили в Кабміні.

Планують, що ЗНО відбудеться у липні 2022 року.

До теми – Як вступатимуть в університети у 2022 році: дивіться відео