Про це заявив заступник міністра освіти і науки України з питань вищої освіти Михайло Винницький. Та все ж додав, що в Україні є великі проблеми з магістерською освітою, ще більші – з аспірантурою.

Дивіться також Вступ у магістратуру у 2024 році: які новації очікують на абітурієнтів

У МОН порівняли вищу освіту в Україні та за кордоном

Все ж посадовець заявив: але якщо говорити про бакалаврський рівень, то порівняно з освітою, яку пропонують в ЄС, українські програми часто дуже якісні.

Я багато років повторюю, що українська вища освіта, якщо ми говоримо про топові заклади, дуже часто якісніша у своїй функції передачі знань, ніж освіта в найкращих університетах Заходу,
– вважає заступник Лісового.

Він додав, що може авторитетно про це говорити, адже свого часу закінчив Кембриджський університет, а згодом викладав там.

Також за останні 20 років я викладав студентам приблизно десяти закладів вищої освіти в Україні, і ще ніколи не бачив, щоб студенти українських вишів були слабшими за студентів Кембриджа. Часто вони набагато сильніші,
– наголосив Винницький.

Раніше ми також писали, що у межах вступної кампанії 2024 року абітурієнтам нададуть більше свободи у виборі навчальних предметів. Вступати при цьому можна буде на галузь, а вже згодом обирати спеціальність. Деталі читайте за посиланням.