Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що школи, де не буде вакциновано 80% педагогів, навчатимуть учнів дистанційно, якщо регіон потрапить до червоної зони епідемнебезпеки.

До теми Маємо три сценарії, – Ляшко розповів, як у школах планують почати навчання з 1 вересня

За його словами, впродовж навчального року будуть змінюватись умови та рішення уряду у зв'язку з епідемічною ситуацією.

Постанова уряду вносить певні зміни у роботу шкіл. Так, якщо не вакциновані 80% працівників, то заклади освіти переходитимуть на дистанційне навчання у випадку, якщо буде запроваджений жовтий, помаранчевий та червоний стани,
– каже Горбачов.

А Сергій Горбачов запевняв, що вакцинація педагогів не є обов’язковою і залишається добровільною. Тому директор не має права обмежувати доступ до роботи у школі вчителя, який не отримав щеплення.

Наразі вже вже вакцинувалися двома дозами майже 320 тисяч вчителів, а першою дозою – ще 430 тисяч педагогів. Проте в Івано-Франківську кожен третій вчитель відмовився від вакцинації. А в садочках вихователі відмовляються від щеплення ще частіше.

Важливо Чи зобов’язують учителів інших країн вакцинуватися від COVID-19

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет раніше заявив, що школярі розпочнуть навчання в повноформатному режимі, без змішаних чи дистанційних уроків. Проте впродовж навчального року коронавірус буде вносити корективи у формат навчання.

До слова, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків пропонує стимулювати педагогів вакцинуватися від COVID-19. Тож вчителі та вихователі можуть отримати премію, якщо пройдуть курс щеплення.