На головні питання відповіла голова підкомітету з питань вищої освіти освітнього комітету ВР Юлія Гришина.

Важливо Чому вступникам обов'язково потрібно зареєструватися на ЗНО, попри його скасування: деталі

Замість традиційного ЗНО абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ). Він міститиме завдання з:

  • української мови,
  • математики,
  • історії України.

Одразу після його складання оголошуються оцінки за кожен із предметів.

Безпека абітурієнтів – пріоритет! Тому буде максимум один централізований онлайн-іспит, а також можливість його переривання при повітряній тривозі. Індивідуальні усні співбесіди, творчі конкурси та фахові іспити також можна проводити дистанційно,
– сказала Гришина.

За її словами, усі матимуть рівний доступ до вступу у виші: подання документів через Інтернет, дистанційні співбесіди, творчі конкурси, фахові іспити, підтвердження місця навчання з будь-якої точки світу.

Також буде застосовуватися краща практика світових університетів – мотиваційні листи. При вступі на бюджет вони допоможуть рейтингувати вступників з однаковим конкурсним балом, при вступі на контракт – рейтингувати в цілому.

"Наша з МОН головна мета була забезпечити максимально рівний і цифровізований доступ усіх випускників до вищої освіти, надати преференції військовим і правоохоронним закладам освіти, сприяти набору до закладів професійної та фахової передвищої освіти, а також уникнути можливих проявів корупції на будь-якому рівні. Впевнена, це вдасться зробити", – додала Юлія Гришина.

Вступ на магістратуру

Для вступу на магістратуру з права та міжнародного права абітурієнти складатимуть магістерський комплексний тест (МКТ), на інші спеціальності – магістерський тест навчальної компетентності (МТНК).

Цікаво – Діти України можуть безкоштовно продовжувати навчання: дивіться відео