"Злочинці, з якими ми маємо справу, це не рядові кримінальники, вони чітко розуміють яким видом злочинного бізнесу займаються, і приймають можливих заходів для збереження цього бізнесу, для приборкання слідів скоєних злочинів", - переконаний заст. начальника Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України Руслан Пахомов.

Підставою для порушення кримінальної справи у міліції називають звернення провідних світових виробників програмного забезпечення, продукти яких незаконно розповсюджувались через веб-сайт. Портал для користувачів став недоступним з обіду вівторка, після того, як правоохоронці завітали до офісу" Іmena.ua " - компанії, що обслуговувала домен файлообмінника.

"Прийшов оперативний співробітник, пред'явив постанову слідчого в рамках кримінальної справи. Ну, там чітко були прописані всі дії, які потрібно зробити, грубо кажучи, - це все можна охарактеризувати так, що заморозити ось так як є і плюс закрити вхід на сайт", - каже президент компанії, заступник голови Інтернет Асоціації України Олександр Ольшанський.

Недоступним після повідомлень про закриття ЕХ.ua став інтернет-ресурс міністерства внутрішніх справ. У відомстві це пов’язують з великою кількістю відвідувачів, а також не виключають атаки хакерів. Представники ж ЕХ.ua на зв’язок вийшли увечері. В коментарі Інтерфаксу представник ресурсу "Юріс Пісковий" не підтвердив вилучення міліцією серверів компанії і заявив, що офісу в Україні ЕХ.ua взагалі не має.

Інтернет-експерти тим часом кажуть, ЕХ.ua не спеціалізувався на розповсюдженні програмного забезпечення, тому справжня причина порушення карної справи може критися в іншому.

"В інтернеті суперечки про інтелектуальною власності є фактично інструментом конкурентної боротьби, умовно кажучи, Facebook не може перемогти В.контакте - значить звинуватив В.контакте, що вони поширюють там неліцензійну музику", - переконаний президент компанії "Іmena.ua", заступник голови Інтернет Асоціації України Олександр Ольшанський.

Зазначимо, інкриміноване порушення авторського права загрожує позбавленням волі на строк до 5 років з конфіскацією майна.