Це лише частина міфологічних та історичних фактів про Кіпр. Та не тільки багата історія та архітектура роблять острів таким бажаним місцем відпочинку. Додайте м'який клімат, золоті піщані пляжі, незайману природу, відмінний сервіс і гостинність кіпріотів - ось і рецепт райського відпочинку у Середземному морі.

Що ж, окрім самого моря на Кіпрі, цікавить відпочивальників?

Чи не першим у переліку стоїть камінь Афродіти - місце народження давньогрецької богині. Заповідник Акамас, що поблизу міста Пафос. Тут Афродіта облаштувала свою купальню для любовних зустрічей. Екскурсія у давньогрецькі часи обійдеться Вам у 35 євро.

Руїни античного міста Куріон. Це - найвідоміша археологічна пам'ятка Кіпру. Тут збереглися античний театр, лазні та чудові фрески.

Місто Лімасол із його середньовічним замком. Він майже тисячу років тому став свідком вінчання Річард Левине Серце та його нареченої Беренгарії.

Царські гробниці - великий некрополь у Пафосі. Свою назву гробниці отримали за пишність та багате оздоблення, а зовсім не від поховання там царів.

Окрім археологічних мандрівок, на Кіпрі туристи також можуть віддатися й іншим розвагам. Серед них - гольф, багате нічне життя, а взимку можна навіть кататися на лижах.

Тепер кілька слів про вартість відпочинку на райському острові.

Почнемо з авіаперельоту. За квиток в обидві сторони доведеться заплатити 500 євро. Дешевшим буде чартер від турфірм, однак тоді Вас обмежать у виборі житла.

А вибирати тут є з чого. Економ-варіант - кімната у хостелі - 12-20 євро. 3-4 “зірки” потягнуть на 50-100 євро. Ціни на номери у найдорожчих кіпрських готелях - крутяться близько двох сотень євро.

Перекусити у недорогих харчевнях можна і за 5 євро, у ресторані - за 15-20. Повноцінний обід у найкращих кулінарних закладах потягне на 50-90 євро.

Радимо Вам також скуштувати так зване мезе - набір традиційних кіпрських страв, у який може входити до 15 наїдків. Якщо хочете наприкінці трапези встати з-за столу, пам'ятайте, що кожна наступна страва не гірша за попередню і не скуштувати все просто неможливо.