Про це пише політолог Тарас Загородній. Експерт вважає, що удари по нафтобазах – це продовження системної роботи СБУ по руйнуванню ключової та бюджетоутворювальної галузі Росії.

Читайте також Коригував удари по Харківщині й хотів втекти до ворога: СБУ затримала чергового "крота" ФСБ

Експерт про атаки на російські нафтобази

"Збільшується перелік цілей, по яких б'є СБУ. Так, їхні дрони за останній час успішно атакували вже 13 нафтопереробних заводів Росії. Тепер черга дійшла і до великих нафтових баз. Крім того, нагадаю, що також атакують металургійні заводи і авіабази", – акцентує політолог.

Загородній наголошує, що крім естетичного задоволення від російських пожеж, є і суто практичний аспект. "За оцінкою західних ЗМІ (зокрема CNN), удари СБУ по нафто-газовому сектору Росії мають більший вплив на російську економіку, ніж всі санкції західних країн. До того ж Росія змушена прикривати сотні об'єктів у своєму тилу. Це впливає на кількість російського ППО, яке залучене на фронті – ворог змушений перекидати ППО в тил, що грає на руку українським воїнам", – пише експерт.

"Як воно горить" на Росії подобається не всім. Як доказ, голову СБУ заочно "заарештували" у Москві. Однак, певен, на продовження і інтенсивність спецоперацій це аж ніяк не вплине,
– резюмує політолог.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що "Роснєфть" недорахувалася одразу двох баз зберігання та перекачки паливо-мастильних матеріалів за одну ніч, після атаки дронів СБУ – у населених пунктах Ярцево і Роздорове Смоленської області. На цих базах зберігалось 26 тисяч кубометрів російського палива. Після потужних вибухів на об'єктах почалася масштабна пожежа та евакуація персоналу.