Надзвичайно високий рівень і дуже позитивно все пройшло. Якщо порівнювати з попередніми роками, то ми бачили повну консолідацію між міжнародною спільнотою і повне порозуміння з європейської сторони.

Також варто пам’ятати, що в нас були часи, коли туди запрошували Юлію Тимошенко, яка там розповідала, як вона бореться з іншими політичними силами, були часи, коли там взагалі була тільки команда Януковича і європейські лідери взагалі відмовилися приїжджати.

Тому сьогодні ми спостерігаємо процес того, що Україна потрапила в такий, умовно кажучи, мейнстрім. І сьогодні лідери ключових європейських і світових галузей там були.

І треба зрозуміти, що всі вони приїхали, щоб засвідчити свою підтримку Україні, тобто головним месседжем від Європи був наступний: ви можете на нас розраховувати і ми підтримуємо вас у ваших починаннях.

Я би не акцентував увагу на питанні АТО, я б більше зважав на реформи, бо усе, що обговорювалося в кулуарах – це питання конкретних пропозицій в конкретних галузях.

Бо державний апарат не може ефективно працювати і успішно реалізувати певні реформи. Тому ми і спостерігаємо запуск у різних сферах пілотних проектів, які згодом заберуть на себе всі необхідні функції, і ми зможемо позбутися цього величезного бюрократичного апарату. І те, що у нас відбулося в поліції, буде відбуватися в усіх сферах держави.

І паралельно, ситуація, яка складається в АТО, не вплине на рішення по безвізовому режиму. Це був один з найважливіших месседжів.

Більше того, ті події, які зараз відбуваються і з затриманнями хабарників, і з іншим, кажуть про те, що влада нарешті усвідомила – в неї немає інакшого виходу, окрім як реформувати країну.

Також хочу наголосити, що реформи – це питання часу і готовності суспільства. Не буде все одразу добре. І для того, щоб все змінити, потрібно певний час терпіти незручності. А в деяких питаннях люди до цього не готові, хоча і кричать, що хочуть змін. І дуже красномовно про це сказала реформа по децентралізації.

Я переконаний, що такі зміни призведуть і до змін на фронті. Бо якщо Європа продовжить нас підтримувати, то Путін просто буде вимушений з нами домовлятися.

Про це та багато іншого — дивіться в інтерв’ю.