Водночас замінити самого прем'єр-міністра Президент наважиться лише в крайньому випадку, переконаний політолог Володимир Фесенко. А те, що в прем'єрське крісло може сісти Ющенко - експерт взагалі вважає нереалістичним.

“Треба шукати фігуру, яка буде асоціюватися з роллю реформатора. Ющенко, на мій погляд, навряд чи асоціюється з цією роллю. У нього після його президентства залишилась оцінка неефективного менеджера. І взагалі, ця кандидатура буде сприйматися дуже і дуже критично в суспільстві”, - каже керівник центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Експерт зазначає, що основним політичним викликом для чинного уряду стають власні непопулярні рішення, зокрема, щодо зростання тарифів на житлово-комунальні послуги і цін на пальне, а також болісні для суспільства реформи. Неприємностей додає ще й невдала інформаційна політика, що супроводжує ці реформи.

”Така ситуація призвела до того, що навіть той позитивний потенціал, який реально закладений сьогодні в Податковому кодексі, він також був втрачений, або, як кажуть, скомканий. Тому що суто той імідж, який склався, привів до того, що негативні моменти, проблемні моменти зараз в усіх на слуху. А ті зрушення, які дійсно там закладені, які зробили позитивні кроки в напрямку реалізації податкової реформи, вони просто залишилися завуальованими і, фактично, дезавуйованими”, - каже заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.

Оцінюючи перший рік діяльності уряду Миколи Азарова, експерти відзначають зменшення політичної ролі Кабінету міністрів. Сьогодні її перебрала на себе Адміністрація Президента, кажуть фахівці. Тож міністрам на чолі з прем'єром скоріше відводиться роль господарників, ніж політичних діячів.