62-річний ватутінець Борис Домніцький завжди цікавився альтернативними джерелами енергії. 2 роки тому чоловік продав власний бізнес і вклав 14 тисяч євро у сонячну електростанцію. Тепер на даху його сараю 57 сонячних батарей.

Завдяки власній зеленій енергії економлять на комунальних послугах щонайменше 500 гривень на місяць. За місяць родина споживає максимум 200 кіловат електроенергії. Ці потреби з надлишком покриває власна електростанція у дворі.

На даху будинку Домніцьких працює ще й колектор. Він живиться також від енергії сонця і слугує замість бойлера. Нагріває 100 літрів води до 70 градусів. Цього вистачає для потреб усієї родини. Відчувши переваги пристрою, чоловік взявся робити ще один.

Читайте також: Tesla зазіхнула на ще один рекорд

За рік ця екологічна електростанція в середньому виробляє 14 тисяч кіловат. Одній сім'ї цього забагато, тож у Домніцьких є договір із "Черкасиобленерго", за яким держава купує їхню електроенергію.

Є одна умова – це потужність інвектора електричної станції повинна бути не більше 30 кіловат. Один кіловат на сьогоднішній день – 5 гривень 29 копійок,
– сказав заст. техн. директора з перспективного розвитку ''Черкасиобленерго'' Володимир Резнік.

Сьогодні на Черкащині є 47 приватних домогосподарств, які мають сонячні батареї і уклали договір із державою на купівлю-продаж надлишкової екологічної енергії.