Чи варто говорити, що все це можливе лише в природному середовищі існування розумних телефонів – інтернеті. Так, саме доступ до всесвітньої павутини і є головною причиною їхньої популярності.

Притаманно, що в Європі початок буму смартфонів припав на 2008-2010 роки, коли відбулась модернізація мобільних мереж 3G і впровадження стандарту високошвидкісної передачі даних HSPA.

З того моменту продажі смартфонів невпинно зростають. Спеціалісти провідної дослідницької компанії Gartner підрахували – минулого року світові обсяги збуту зросли на понад 28% і сягнули мільярда 200 мільйонів одиниць. А вже цього року лише за перший квартал продано 345 мільйонів смартфонів, і це на 21% вище, ніж за аналогічний період минулого року.

Цікавим є той факт, що найпопулярнішими стали пристрої Samsung, які потіснили продукцію Apple на друге місце. Слідом за ними розташувались смартфони компанії Lenovo-Motorola.

В Україні ситуація з популярними пристроями схожа. Для прикладу в мережі "Київстар" зареєстровано близько 6,2 мільйона смартфонів та планшетів з підтримкою 3G. Найпопулярніші – також Samsung, а от на другому місці – Lenovo. Apple замикає трійку лідерів.

Втім, якщо говорити про ситуацію на українському ринку в цілому, то із зрозумілих причин вона протилежна, ніж у Європі.

Ринок як смартфонів, так і планшетів з початку року, якщо взяти аналогічний період 2014-2015 років в штуках, він зменшився приблизно на 20%. Якщо торік найбільший сегмент був від 2 до 3 тисяч гривень, то цього року він перемістився на тисячу вище. Тепер найбільш цікавий сегмент від 3 до 4 тисяч. І тут відбувається більшість покупок. Також ми припускаємо, що цей сегмент буде і надалі зростати,
— розповідає керівник департаменту мобільних пристроїв "Samsung Україна" Віталій Кузнєцов.

Тим не менше, експерти переконані, що запуск 3G в Україні допоможе підняти продажі мобільної електроніки.

"Звичайно ж зараз це не визначальний фактор. Більше впливу має ситуація в економіці України, ситуація в політиці, а також на сході України. Але ми припускаємо, що на 20-30% попит виросте. Тому що досвід усіх країн, які вже запускали 3G показує, що попит на ці пристрої збільшується. І тут все дуже просто і зрозуміло: люди, коли мають можливість дивитися Youtube або переглядати Facebook в автобусі або прямо на вулиці, звичайно ж вони більш охоче інвестують у це свої гроші", — зазначає Кузнєцов.

Зовсім нещодавно Samsung вивів на український ринок два флагманські смартфони – Galaxy S6 та Galaxy S6 Edge. Обидва мають алюмінієві корпуси, дисплеї діагоналлю 5,1 дюйма, 8-ядерні процесори та операційну систему Android 5.0 Lollipop.

В Україні доступні лише 3G-версії, а в інших країнах продають й модифікації з підтримкою LTE. Ціна смартфонів – від 20 тисяч гривень.

Втім, основну ставку Samsung робить все ж на апарати нижнього і середнього цінового діапазону.

Лише за останні місяці до України приїхало кілька цікавих новинок якраз цього цінового сегменту. Серед них – Lenovo A5000. Пристрій отримав 5-дюймовий HD-дисплей, 4-ядерний процесор з тактовою частотою 1.3 ГГц, 1 Гб "оперативки" і 8 Гб вбудованої пам'яті. Основна камера має роздільну здатність 8 Мп. Операційна система – Android 4.4.

Тим часом компанія Microsoft привезла нову Lumia 640. Характеристики – майже ідентичні, головна відмінність – операційна система Windows Phone 8.1 з можливістю оновлення до Windows 10.

Уваги варта і нова бюджетна лінійка від LG. Тріо смартфонів під назвою Leon, Spirit та Magna мають дисплеї діагоналлю 4,5, 4,7 та 5 дюймів відповідно. Усі мають 4-ядерні процесори і працюють під управлінням свіжого Android 5.0 Lollipop. Ну а коштують новинки – від 3300 до 5000 гривень.