Спробу захоплення готелю зірвав спецназ, який охороняв Ердогана, повідомляє Al Jazeera з посиланням на листування заколотників.

Телеканал зазначив, що через півгодини після того, як Ердоган покинув готель у Мармарисі, туди прилетіли три вертольоти з сорока солдатами на борту, які збиралися "заарештувати або вбити" президента, проте зіткнулися з його охороною. З вертольотів на тросах до готелю спустилися близько 25 озброєних солдатів.

Один із високопоставлених турецьких чиновників розповів Reuters, що Ердоган "розминувся зі смертю на хвилини". Літак, на якому Ердоган вилетів з Мармарису до Стамбула, під час польоту двічі "турбували" два винищувачі F-16, проте президент зміг долетіти до місця призначення.

Агентство Anadolu опублікувало відео, на якому видно перестрілку між охороною президента Реджепа Ердогана та учасниками заколоту в готелі у місті Мармарис. На кадрах показані наслідки бою, а також чутна перестрілка і видно вертоліт, який кружляє над готелем.


У листуванні заколотників також ідеться про те, що у випадку успішного перевороту владу в Туреччині поділили б 80 осіб.

Нагадаємо, у ніч з 15 на 16 липня в Туреччині відбулася спроба захоплення влади військовими. Вони намагалися скинути уряд, проте їхнє повстання придушили. Під час заворушень загинула 161 людина, яка стала на захист демократії, а також 104 учасники спроби державного перевороту.

У неділю, 17 липня, турецька влада заявила, що практично всі учасники спроби військового перевороту затримані, контроль над країною відновлений.