Свої підписи під угодою напередодні поставили глава Палестинської автономії Махмуд Аббас і політичний лідер ХАМАСу Халед Машааль. Раніше сторони досягнули компромісу щодо формування єдиного уряду, протягом року буде також обраний президент Палестини. Також лідери політсил оголосили про подолання розколу, який відбувся 4 роки тому, коли ХАМАС захопив владу у секторі Газа, а під керівництвом ФАТХу залишився західний берег Йордану.

Компроміс став результатом більше, ніж 1,5-річних переговорів. Посередником у владнанні конфлікту між ФАТХом та ХАМАСом став Єгипет.

“Для нас дуже важливо зробити конкретні кроки для возз'єднання нашої країни. Примирення стало особливо потрібним зараз, коли в очах світу Палестина стала країною, у якій можуть існувати сильні та компетентні інститути влади”, - заявив прем'єр-міністр Палестини Салям Файяд.

В Ізраїлі новину про примирення зустріли негативно: 3 травня глава ізраїльського уряду Біньямін Нетаньяху закликав Махмуда Аббаса оголосити недійсним щойно підписаний договір, на що Аббас відповів категоричною відмовою.