За його словами, кожного дня все більше і більше біженців прибуває до Києва та інших міст України.3 червня був створений дитячий клуб «Київ – Схід – Діти», який налічує вже на сьогодні 80 дітей.

Міністерство надзвичайних ситуацій не забезпечує безпеку мирних жителів, – говорить Потапчук.

Щодо співпраці держави з волонтерською організацією, Потапчук розповідає, що державою знаходяться оголошення організації на Facebook і туди направляються люди. Це і є вся співпраця.

Фінансової підтримки держава не надає. Люди самі шукають житло та роботу, – інформує координатор.

Департамент соціальної політики також не допоміг ще ні одній людині, яка змушена була виїхати зі свого міста. На державному рівні, інформація про волонтерські організації не розповсюджується. А це могло б дуже допомогти даним організаціям.

У нас є для дітей безкоштовні курси риторики, курси української мови, незабаром будуть курси англійської мови. Співпрацюють музеї, театри, кінотеатри, – розповідає Потапчук.

Якщо буде зростати кількість біженців – ми не зможемо всіх прийняти,– говорить Потапчук.

Також він зазначає, щоб не сталось "гуманітарної катастрофи", потрібно задіяти і нашу державу, і країни ЄС, і країни всього світу.

На разі, вже запропонували допомогу деякі відомі організації ЄС, в Україні ж відгукнувся допомогти Київський патріархат.