Тут він освятив один з найбільших в Україні храм - Свято-Троїцький собор.

“Я прибув сюди для того, щоб освятити чудовий новозбудований храм, а також поспілкуватися з духовенством, з віруючим народом, помолитися з усіма Вами. Нехай благословення Боже допоможе жителям Буковини долати труднощі. Хай допоможе Вам у цьому Господь”, - сказав Патріарх Московський і всієї Русі Кирило.

Обіцяли, що з Патріархом на Буковину прибудуть і Президент Віктор Янукович і Митрополит Київський Володимир, однак жодного з них не було. Втім значущості візиту це не применшило. Люди встеляли дорогу до храму, куди йшов Кирило барвінком, трояндами та ліліями, а згодом пелюстки, по яких йшов Патріарх, прочани збирали, називаючи їх благословенними.

Основною причиною візиту Кирила люди називають можливий конфлікт двох конфесій: церков Київського та Московського патріархату.

“Я думаю, що він правильно зробив, що приїхав сьогодні, в цей час, в жовтневі дні до нас на Буковину, тому що почалися якісь різні розмови про те, що на Україні, на Буковині має бути український патріархат, а в Росії - російський патріархат. Це неправильно, православна віра єдина”, - сказала вірянка Тамара.

Цікаво, що наприкінці літургії за сприяння у відродженні обителі Патріарх Кирило нагородив українського бізнесмена Дмитра Фірташа та міністра Юрія Бойка церковними орденами.