"Президент України — щодо нього порушено кримінальну справу. Я не думаю, що це виключно кримінальне переслідування, тим більше, що через стільки років", — сказав він журналістам у Києві в середу, 30 березня.

Також Ігор Фомін заявив, що американський адвокат Алан Дершовіц, якого запросив Леонід Кучма, буде в групі захисту.

"На сьогоднішній день це питання ще не обговорювалося, в якій він буде ролі. Він буде однозначно в групі захисту", — сказав Фомін.

Адвокат також зазначив, що поки не вивчалося питання про можливість допуску Дершовіца "безпосередньо у кримінальну справу". На його думку, Кучма користується послугами американського адвоката, щоб привернути увагу міжнародної громадськості.

"Це зірка адвокатури. Я вважаю, що його роль має дуже велике значення, тому що ми знаємо як працює наша система правосуддя і як працює наша система правоохоронних органів — це просто, м’яко кажучи, критична робота. Тобто, те, що робиться зараз , не дуже підходить під поняття законності. Я думаю, що основна роль американського адвоката — це привернути увагу і все-таки змусити виконувати вимоги закону", — сказав Фомін.

За його словами, участь американського адвоката не дозволить суду проігнорувати доказову базу захисту Кучми.

"Якщо у нас будуть докази, щоб вони не були проігноровані, щоб вони були надані і громадськості, і суду. І щоб суд не міг не почути доказів", — сказав він.