До цього Париж спонукала резолюція Радбезу ООН, яка запроваджує вільну від польотів зону над Лівією. До Франції готова долучитися Норвегія та Велика Британія, проте наразі невідомо, чи будуть ці країни бомбити лівійські об’єкти.

Нагадаємо, в ніч на п’ятницю 10-ма голосами "За" Рада безпеки ООН підтримала запровадження зони вільної від польотів над Лівією. А це означає, що держави світу отримали карт-бланш у боротьбі з лівійськими військами, підконтрольними Каддафі. Втім, резолюція категорично забороняє вторгнення сухопутних військ на лівійську територію.

"Раніше ми закликали світ, що не можна дозволяти Каддафі так брутально поводитися зі своїм народом. І ця резолюція нарешті це підтвердила. Вона стала кульмінацією величезного об’єму роботи, яку зробили Велика Британія, Франція, Ліван та США. Головна перевага цієї резолюції - запровадження вільної від польотів зони над Лівією та здійснення всіх необхідних заходів для захисту мирного населення, яке значно постраждало від атак урядових військ", - каже міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг.

У відповідь на резолюцію лівійська влада пообіцяла вдатися до екстраординарних заходів. Кададфі пригрозив, що буде збивати цивільні літаки та топити пасажирські судна у Середземному морі, якщо держави втрутяться у внутрішньо лівійський конфлікт. Натомість повстанці радіють - адже останнім часом вони значно втратили позиції внаслідок атак регулярних частин лівійської армії.