Проте, у доповіді значиться, що рівень демократії в Україні впав.

У тексті доповіді йдеться про те, що покращення щодо свободи слова відбулися у Вірменії, Боснії та Герцеговини, Грузії, а також у спірних територіях Абхазії та Нагірного Карабаху, останні з яких перейшли зі статусу "невільних" до "частково вільних". Погіршення свободи слова зафіксовано в Казахстані, Росії, Таджикистані і Україна.

Також у доповіді Freedom House зазначено, що країни Центральної та Східної Європи і Євразії варіюються від однієї з кращих до однієї з найгірших у світі в галузі дотримання прав людини.

"Більшість держав екс-СРСР (окрім Балтійських країн) у рейтингу знаходяться в нижній частині за оцінкою Freedom House політичних прав та громадянських свобод, в той час як демократичні держави Центральної Європи створили інститути, які , як правило, захищають основні права, незважаючи на деякі недавні відступи. Грузія, Україна і більшість країн на Балканах десь посередині, і необхідне постійне спостереження для забезпечення безперервного демократичного прогресу", - йдеться у доповіді.

До слова, президент Freedom House Девід Кремер вважає випадок з викраденням з території України російського опозиціонера Леоніда Развозжаєва поверненням до радянських методів роботи спецслужб.